Spoluzakladateľ Apple predstavil vzdelávaciu platformu Woz U

  • Meno Steve Wozniak ti určite predstavovať nemusím. Stačí, ak ti pripomeniem, že je reč o spoluzakladateľovi spoločnosti Apple a zároveň o jednej z najvýraznejších osobností prvotnej počítačovej doby. No a teraz rozbieha svoj vlastný biznis, ktorým chce pomôcť ľuďom naučiť sa držať krok s technológiami.
wozniak
youtube.com
  • Meno Steve Wozniak ti určite predstavovať nemusím. Stačí, ak ti pripomeniem, že je reč o spoluzakladateľovi spoločnosti Apple a zároveň o jednej z najvýraznejších osobností prvotnej počítačovej doby. No a teraz rozbieha svoj vlastný biznis, ktorým chce pomôcť ľuďom naučiť sa držať krok s technológiami.

Doba napreduje míľovými krokmi a Steve sa rozhodol, že nebude zaostávať. Preto sa pred nedávnom rozhodol spustiť svoju vlastnú vzdelávaciu službu, prostredníctvom ktorej by odovzdal svoje schopnosti a skúsenosti. Službu pomenoval Woz U a jej princíp je založený na princípe vzdelávacej platformy pre študentov, ale aj pre firmy. Hlavným cieľom a stredobodom smerovania celého produktu majú byť počítačová veda, ktorej sa klienti naučia prostredníctvom kurzov zameraných na dáta, mobilné aplikácie, kódovanie a kyberbezpečnosť. Tieto kurzy sú zostavené na slovo vzatými odborníkmi a vývojármi.

Technológie sa hýbu rýchlosťou svetla.

Teraz môže aj tvoje vzdelanie

„Ak plánuješ rozbehnúť úspešnú kariéru, pokúšaš sa nájsť prácu v miestnom startupe alebo sa chceš stať podnikateľom, tento vzdelávací softvér sa môže ukázať ako cenná investícia.“  Woz-u.com

Do budúcna sú okrem klasického vzdelávania plánované aj špecializované platformy pre technologické firmy k trénovaniu potenciálnych zamestnancov. Tieto programy by mali fungovať na báze predplatného. Nezabudlo sa ani na študentov, pre ktorých je plánovaný špeciálny program zameraný na odhalenie talentu k vykonávaniu technologicky zameranej činnosti. Tí najlepší dostanú možnosť dostať sa do chystaného akceleračného programu pre extra talentovaných študentov.

„Naším cieľom je vzdelávať a trénovať ľudí s digitálnymi skúsenosťami bez toho, aby sa na niekoľko rokov zadĺžili. Ľudia majú často strach si vybrať technologicky zameranú kariéru, pretože si myslia, že to nezvládnu. Ja ale viem, že zvládnu, a chcem im to ukázať. Celý svoj život som budoval, vyvíjal a tvoril svet skrze technológie a vždy som uznával vzdelávanie. Teraz je čas na Woz U, a to sme ešte len na začiatku.“ povedal Steve Wozniak v oficiálnej správe

Platforma je dostupná na mobilné zariadenia so systémom Android aj iOS, a taktiež na desktopovej platforme.

Dôležité je podotknúť, že tieto kurzy nebudú zadarmo, ako je tomu v prípade Google kurzov. Avšak, ohľadom cien nie je dodnes ani zmienka, a to aj napriek tomu, že táto služba bola spustená približne pred 2 týždňami. Informácie o cene by mali obdržať približne do 2 dní len registrovaný užívatelia.

Otázkou ostáva, či dokáže platená vzdelávacia platforma, ktorá vyhlasuje, že „je úplne inou, ako klasické platformy“, konkurovať tým od spoločnosti Google, ktoré sú na trhu už dlhšiu dobu a tešia sa veľkej popularite. Výsledok nám ukáže len čas.

Pomôcť k úspechu môže aj plánované rozšírenie kurzov do viac ako 30-tich miest na celom svete, kde ich bude možné navštevovať osobne.

zdroj: woz-u.com; businesswire.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech