Spoluzakladateľ Applu Steve Wozniak v Prahe: Jobs žil úplne iný život ako ja. Bol omnoho väčší hipík, čo som obdivoval

  • Súčasťou Startup World Cup & Summit bolo niekoľko zaujímavých hostí
  • Pozvaný bol aj Steve Wozniak, ktorý spomínal na začiatky spoločnosti Apple
Ilustračný obrázok
flickr/hormiga Analítica, startitup
  • Súčasťou Startup World Cup & Summit bolo niekoľko zaujímavých hostí
  • Pozvaný bol aj Steve Wozniak, ktorý spomínal na začiatky spoločnosti Apple

Uplynulé dni prebehla v Prahe prestížna akcia Startup World Cup & Summit. O jej výsledkoch sme informovali už počas včerajšieho dňa, avšak celá udalosť nebola výhradne o súťaži. Jej súčasťou bola aj rada známych hostí, ktorí v návštevníkoch zanechali nemalú stopu.

Býval plachý, no Jobs mu veril

Dovolíme si začať zlatým klincom programu, ktorý predstavoval spoluzakladateľ Applu – Steve Wozniak. Ten sa ľuďom prihováral s neustálym úsmevom na perách a spomínal na začiatky vývoja jednej z najznámejších spoločností na svete.

„Obaja sme boli mladí, bez peňazí a bez skúsenosti s podnikaním. Steve Jobs nemal univerzitné vzdelanie, ja áno a mal som vynikajúce výsledky. Išli sme do toho spolu. Niečo som vyrobil, Steve prišiel a urobil z toho produkt a zdroj príjmu,“ hovorí Steve Wozniak.

Dodáva, že možno tiež povedať, že Steve Jobs potreboval peniaze naliehavejšie než on, čo bolo pre neho akousi ďalšou motiváciou.

My dvaja sme dokonale spolupracovali. Býval som plachý a nemal skoro žiadnych kamarátov. Už len to, že sa so mnou Steve bavil a že poznal moju výnimočnosť, pre mňa veľa znamenalo. Jobs žil úplne iný život ako ja. Bol omnoho väčší hipík, čo som obdivoval,“ spomína Wozniak.

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá