Spôsoby, ktorými získaš svoju motiváciu späť

  • Nadchnúť sa pre niečo síce nemusí byť ľahké, no ostať motivovaným môže byť ešte ťažšie. Tieto 4 tipy ti môžu pomôcť veci opäť vidieť v tom lepšom svetle.
jonatan-pie-117021
unsplash.com/jonatan pie
  • Nadchnúť sa pre niečo síce nemusí byť ľahké, no ostať motivovaným môže byť ešte ťažšie. Tieto 4 tipy ti môžu pomôcť veci opäť vidieť v tom lepšom svetle.

Väčšie ciele si rozlož na menšie kroky

Celá táto vynikajúca metóda je skvele spracovaná v knihe Mikropredsavzatia od Caroline L. Arnoldovej.  Metóda vychádza z toho, že ak sa rozhodneme dosiahnuť príliš veľký cieľ, môže to trvať pridlho a motivácia sa postupne stráca. Máme za sebou už veľký kus cesty, no bez viditeľného výsledku. Nehovoriac o tom, že cieľová rovinka je ešte veľmi ďaleko. Odporúča sa preto „rozobrať“ si väčší cieľ na jednotlivé kroky a splnenie každého považovať za víťazstvo a úspech. Ak sa o tomto postupe chceš dozvedieť viac, určite ti odporúčam prečítať si spomínanú knižku, v ktorej nájdeš, ako teóriu, tak aj praktické cvičenia, ktoré naozaj fungujú.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt diar favim

Zdroj: favim.com

Spomeň si, prečo si začal

Mám pre teba jeden skvelý tip. V momente, keď ťa očarí nejaká myšlienka a ty sa rozhodneš pre jej realizáciu, je tvoja motivácia najsilnejšia. Preto si vezmi papier a pero a napíš si list. Áno, sám sebe. Bude obsahovať zoznam všetkých dôvodov, pre ktoré sa do novej veci púšťaš. Pod to si napíš pocity, ktoré práve cítiš – radosť, vzrušenie, nadšenie… Tento list vlož do obálky a otvor ju, keď pocítiš krízu. Ak máš technológie radšej, než ceruzku a papier, môžeš využiť tento odkaz. Napíšeš si list a zvolíš si, kedy ti má byť doručený na mail – napr. o týždeň, či o dva.

Woman writing on paper, close-upZobraziť celú galériu (8)
zdroj: Woman writing on paper, close-up

Zdroj: quoteaddicts.com

Obklop sa pozitívnou energiou

Kontakty s negatívnymi ľuďmi obmedz v čo najväčšej možnej miere a obklop sa tými, ktorí ťa dokážu podporiť a motivovať. Nenechaj sa odradiť strachom a zastrašovaním, ako sa niečo nedá. Snaž sa vidieť spôsoby, akými sa to dá a plne si dôveruj. Pomôcť ti určite môže aj motivačná literatúra skvelých autorov, ako napr. Jack Canfield, Rhonda Byrne, či Robin Sharma (výber tých naj by bol/bude na samostatný článok :-) ). A keďže žijeme v dobe, kedy na Youtube nájdeš takmer všetko, nechaj sa dobiť pozitívnou energiou aj týmito videami.

Dopraj si oddych

Bez ohľadu nato, ako si produktívny, aký dobrý je tvoj time management a koľko vecí si si už vo svojom zozname odfajkol, tvoje telo a myseľ si vyžiadajú oddych. Dôležité je vedieť, že je to v poriadku. Čím viac budeš regeneráciu tela a mysle odkladať, tým budeš slabší a tvoja motivácia sa začne vytrácať. Čím viac z nej ubudne, tým ťažšie bude znovu ju nájsť. Preto si daj povolenie na reset a na oddych, nič tým nestratíš, práve naopak.

Zdroj: itsmyfavoriteday.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech