Spotify zavádza veľkú zmenu, ktorá nepoteší žiadneho umelca

  • Streamovacia služba Spotify doteraz neinkasovala od autorov žiadne peniaze
  • Za zmenou je tlak investorov, nie sú spokojní s finančnými výsledkami
wikimedia.org, unsplash.com
  • Streamovacia služba Spotify doteraz neinkasovala od autorov žiadne peniaze
  • Za zmenou je tlak investorov, nie sú spokojní s finančnými výsledkami

Teraz budete platiť vy nám. Populárna streamovacia platforma Spotify bude vyžadovať od umelcov poplatky. Hudobníci si budú môcť zaplatiť sponzorovaný obsah, ktorý sa má dostať k širšiemu publiku. Píše o tom agentúra Bloomberg.

Spotify doteraz platil umelcom za každé prehratie skladby, alebo epizódy podcastu. Chod služby financovali najmä reklamy. Investori však neboli s financiami spokojní a firmu tlačia do vyšších ziskov. Rok 2019 bol pritom pre streamovaciu platformu prvým ziskovým rokom od svojho vzniku pred 13 rokmi, dovtedy spôsoboval investorom vrásky na čele masívnymi stratami. V súčasnosti má Spotify 217miliónov aktívnych používateľov a 113 miliónov predplatiteľov.

zdroj: unsplash.com

Služba Spotify patrí k najpopulárnejším streamovacím službám na svete. Tento typ služby spôsobil v hudobnom priemysle revolúciu, pretože prinútil ľudí platiť za hudbu. Spotify vyplácala nahrávacím spoločnostiam peniaze za každú prehratú pesničku a peniaze berie najmä z reklamy a predplatného od prémiových používateľov. Po novom si budú môcť umelci zaplatiť sponzorovaný obsah. Pesničky sa tak budú zobrazovať v playlistoch, alebo sa budú náhodne zaraďovať do existujúcich playlistov. Myšlienka sponzorovaného obsahu nie je nová. Dlho ju používajú sociálne siete, ale aj iné streamovacie služby.

Zdroj: bloomberg.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech