Spoveď spoza mreží: Neviem si predstaviť dostať 20 rokov za nejakú trávu, z ktorej som vyrábal masti

  • Josef Šipoš je neprávoplatne odsúdený na 15 rokov
  • Podľa svojej obhajoby z konope vyrábal masti
  • Mastičkár nám zatelefonoval z Leopoldova
jozef sipos so synom, mastičkár
Patrik Šipoš
  • Josef Šipoš je neprávoplatne odsúdený na 15 rokov
  • Podľa svojej obhajoby z konope vyrábal masti
  • Mastičkár nám zatelefonoval z Leopoldova

Josef Šipoš (45) si v júli vypočul neprávoplatný verdikt Okresného súdu v Trnave. Za 14 kíl marihuany, ktorú podľa svojej obhajoby používal na výrobu konopných masti pre chorých ľudí, mu hrozí 15 rokov odňatia slobody. A to nie je všetko, štát otcovi dvoch detí pravdepodobne zoberie aj majetok. O jeho príbehu sme ťa už informovali.

Podľa informácií Startitup sa voči tomuto rozsudku neodvolal len pán Šipoš. Urobil tak aj dozorový prokurátor, zástupca štátu, ktorý pre „mastičkára“, ako ho verejnosť prezýva, žiada 20 rokov a prepadnutie majetku.

 

Pojednávaní Josefa Šipoša sa zúčastňujú stovky ľudí. Okrem rodiny a známych aj europoslanci. Redaktori Startitup navštívili v Seredi rodičov a syna Josefa Šipoša, no a pri tom sa nám podarilo spojiť aj s ním.

Cez mobil jeho syna Patrika nám zavolal z väzby v Leopoldove, v ktorej je bývalý majster Európy v rýchlostných člnoch už druhý rok. Sudca sa totiž obáva, že by zle vplýval na svoje dve deti a taktiež, že by pokračoval v páchaní trestnej činnosti. Štyri žiadosti o prepustenie z väzby mastičkárovi zamietol.

Šipoš
zdroj: archív syna

A to napriek tomu, že sa za neho zaručila rodina, ktorá doložila aj potvrdenie o zamestnaní, do ktorého by mohol ihneď po prepustení z väzby nastúpiť.

„Je pre mňa zúfalstvom stále niečo navrhovať, keď okresným súdom je to všetko zamietané. Mal som pracovnú zmluvu, mal som záruky, všetko, ale aj tak ma nepustili,“ povedal.

Spoluväzeň mu zomrel v náručí

V ústave na výkon trestu a väzby v Leopoldove sa nachádza s vrahmi a násilníkmi. V náručí mu pred pár týždňami skonal mladý muž, ktorého sa nepodarilo zachrániť.

„Zvládam to veľmi ťažko. Ste zavretý na jednej cele so šiestimi ľuďmi. Pred mesiacom to nevydržal chlapec, podrezal sa nám tu. Teda skoro si odrezal hlavu. Snažil som sa ho zachrániť, ale bolo neskoro, tá tepna, keď sa prereže…“

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá