Spoznaj Belgicko super lacno. Jediná letenka za 10 eur ťa dostane až do 3 úžasných miest

  • Vyberieš si Brusel, Bruggy alebo Gent?
  • Do všetkých sa z letiska Charleroi dostaneš aj priamym autobusom
  • A ani to ťa nebude stáť majland
Brusel, Bruggy, Gent
Unsplash/Yogendra Negi & Unsplash/Den Harrson & Unsplash/Jesper Brouwers
  • Vyberieš si Brusel, Bruggy alebo Gent?
  • Do všetkých sa z letiska Charleroi dostaneš aj priamym autobusom
  • A ani to ťa nebude stáť majland

Letecké spojenie do Belgicka je už niekoľko rokov stálicou letiska v Bratislave. Lieta sa na letisko, ktorému hovoria aj Brusel-Charleroi, no od belgickej metropoly je vzdialené asi 60 kilometrov.

Vlastne sa zdá, že je ďaleko od všetkého, a práve preto nie je také populárne, lenže opak je pravdou. Letisko je priamo spojené aj s tromi z najkrajších miest krajiny.

Stačí ti teda naskočiť do autobusu a veľmi rýchlo si môžeš užívať waffle, belgickú čokoládu alebo výborné pivo na krásnom historickom námestí.

Mesto múzeí a cikajúcich postavičiek 

Brusel je hlavné mesto Belgicka a administratívne centrum Európskej únie. Prischlo mu množstvo prívlastkov – byrokratické, multikultúrne, trendy, ale aj historické. Toho dôkazom je gotické srdce mesta, námestie Grand Place.

Podľa mnohých je najkrajším svetovým námestím. Zapísali ho aj do Zoznamu UNESCO. Budovy, ktoré obklopujú dláždené obdĺžnikové námestie, vyzerajú ako jedno obdivuhodné umelecké dielo vedľa druhého.

Všetku pozornosť na seba aj tak strhne gotická radnica s bohatým zdobením a 96 metrov vysokou vežou. Až na vrchol sa nedostaneš, navštíviť však môžeš samostatnú radnicu, Belgické pivovarnícke múzeum alebo Mestské múzeum Brusel, kde vystavujú najlepšie outfity Manneken Pisa.

Ani on nie je z námestia ďaleko, ciká na rohu ulíc Rue de L’Étuve a Rue du Chêne. Málokto vie, že Brusel má aj cikajúce dievča, Jeanneke Pis, a cikajúceho psa, Zinneke Pis. Môžeš ich skúsiť pohľadať alebo sa vybrať na prechádzku niektorým z mnohých parkov.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by visit brussels (@visitbrussels)

Brusel je jedna z najzelenších metropol Európy a na jeseň sa oblečie do krásnych a pestrých farieb. Navštíviť odporúčam najstarší a perfektne obdĺžnikový Brussels Park, kde okrem fontán a sôch púta pozornosť Kráľovský palác.

Park Cinquantenaire zase zdobí krásny víťazný oblúk. Takisto tu nájdeš niekoľko múzeí. Tých má Brusel vskutku pozoruhodný počet, viac ako 80. Nechýba medzi nimi klasika – umelecké, historické, prírodopisné či mestské.

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Zdroje: Visit Flanders, Brussels City Museum, Atlas Obscura, Visit Brussels, Visit Bruges, De Halve Maan, Weather & Climate, Sint Baafs Kathedraal, Visit Gent

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá