Spoznaj bossa všetkých bossov: Okrádal Židov, pašoval drogy a zabíjal bez mihnutia oka

  • Obchodovanie s jadrovým materiálom, drogami, medzinárodná prostitúcia a vraždy na objednávku
  • Takýto bol život kápa ruskej mafie Semjona Mogileviča
Kápo ruskej mafie Semjon Mogilevič
Semjon Mogilevič, FBI, Facebook/Don Canada
  • Obchodovanie s jadrovým materiálom, drogami, medzinárodná prostitúcia a vraždy na objednávku
  • Takýto bol život kápa ruskej mafie Semjona Mogileviča

„Červená mafia“ alebo „Bratva“. Práve pod týmito menami vystupoval v minulosti ruský organizovaný zločin, ktorý sprevádza tajomný závoj. Práve mystéria a tajuplnosť, ktorá srší z ruskej mafie, zvykne priťahovať mnohých z nás. 

Pranie špinavých peňazí, prostitúcia, obchodovanie s drogami, obchodovanie s jadrovým materiálom a ľuďmi, krádeže, vydieranie alebo vraždy na objednávku. Toto je kriminálny životopis ruskej mafie, ktorý zahŕňa takmer každú nezákonnú činnosť. 

Práve Semjon Mogilevič bol nepolapiteľnou a kolosálnou postavou medzinárodného zločineckého podsvetia už od 90. rokov. Ako neľútostný vodca takzvanej „Červenej mafie“ Ruska bol Mogilevič opísaný ako „najmocnejší gangster sveta“, a to z dobrého dôvodu. V istom momente bol tento kápo ruskej mafie považovaný dokonca aj za existenčnú hrozbu pre východnú Európu a Izrael.

Mogilevič je síce známy pod prezývkou „Inteligentný Don“ vďaka svojej finančnej prezieravosti a bakalárskemu titulu z ekonómie, to mu ale nezabránilo v tom, aby sa vyhýbal násiliu. Jeho kontrola sa rozšírila na rusko-ukrajinské hranice a údajne má úzke väzby na Vladimira Putina a Donalda Trumpa.

Napriek svojmu statusu FBI „Hľadá sa“ žije Mogilevič dodnes slobodne v Rusku. Otázkou však zostáva: Prečo? Toto je príbeh „najmocnejšieho mafiána na svete“ Semjona Mogileviča.

Oklamané židovské rodiny

Semjon Mogilevič sa narodil dňa 30. júna 1946 v Kyjeve na Ukrajine do židovskej rodiny. Ako uvádza portál The Famous People, o jeho súrodencoch či rodičoch sa toho veľa nevie. Do arény zločinu a podvodov vstúpil Mogilevič pomerne v mladom veku. 

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Zdroje: FBI, The Famous People, All That Is Interesting, The Guardian

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá