Spoznáš, čo sú mafiánske praktiky, mali sa vyhrážať poslanci farmárovi. Kuffovci majú na krku obvinenie

  • Do skupiny obvinených poslancov sa pridávajú ďalší dvaja
  • Kuffovci sa mali vyhrážať farmárovi z Kežmarku
štefan kuffa
TASR/Martin Baumann
  • Do skupiny obvinených poslancov sa pridávajú ďalší dvaja
  • Kuffovci sa mali vyhrážať farmárovi z Kežmarku

Počet politikov, ktorí majú krku trestné stíhanie, sa rozširuje. Informujú o tom Aktuality s tým, že k Martinovi Borguľovi, Miroslavovi Sujovi či Robertovi Ficovi sa pridávajú ďalšie mená. Polícia totiž obvinila nezaradených poslancov Štefana Kuffu a jeho syna Filipa Kuffu.

Tí sa do parlamentu dostali vďaka strane Ľudová strana Naše Slovensko. Obvinenie týchto poslancov je spojené s potýčkou, ktorej hlavnými aktérmi boli práve Kuffovci a kežmarský farmár. Mala sa udiať na ceste neďaleko smetiska pri Kežmarku.

Ako sa podarilo zistiť Aktualitám, poslanci majú obvinenie na krku už od konca roka 2021. Okrem nich čelí obvineniu aj ďalší Kuffov syn Gregor. 

Hoci vyšetrovanie stále prebieha a polícia nemôže poskytnúť ďalšie informácie, existujú dokumenty, ktoré obvinenie trojice potvrdzujú. Otec so synmi sú obvinení z prečinu nebezpečného vyhrážania, ktoré sa malo udiať už 6. júla, kedy sa trojica stretla s farmárom, ktorého slovne a fyzicky napadli. 

Vyhrážky adresované farmárovi boli údajne naozaj nebezpečné. Z úst otca a synov malo vychádzať, že farmár spozná mafiánske praktiky a že ak sa stretne s jedným z nich v meste, bude mu rozbitá huba tak, že si nespočíta zuby. Farmár mal byť aj fyzicky napadnutý, no zranenia si nevyžadovali lekárske ošetrenie.

Údajne sa mali muža snažiť vtiahnuť do auta, čo sa im však nepodarilo. Problémom bol dlhodobý konflikt medzi Kuffovcami a zamestnávateľom farmára, popradskou spoločnosťou. Hlavným dôvodom nezhôd sú spory o vlastníctvo poľnohospodárskych pozemkov a hospodárenie na nich.

Okrem toho, že Kuffovci pôsobia v parlamente, podnikajú tiež v poľnohospodárstve. V blízkosti Kežmarku rodina vlastní rozsiahle pozemky vrátane lesov v Levočských vrchoch. K časti parciel sa Kuffovci dostali kúpou od štátneho podniku Vojenské lesy a majetky Slovenskej republiky.

Nepomohla ani 363

Gregor Kuffa síce stretnutie s farmárom priznal, no fyzický incident poprel. Hoci synovia konflikt popierajú, hlava rodiny vidí za prípadom politiku.

Na otázky Aktualít mal totiž jasnú odpoveď. Uviedol, že obvinenie je „vykonštruované, politicky motivované, zakladá sa na vymyslenej udalosti, ktorá sa nestala a kde traja svedkovia vystupujú proti jednému. Skutočnosť, že danú informáciu prinášate práve v týchto dňoch, dotvára politickú objednávku.“

Na odpoveď Kuffu staršieho reagoval aj jeho syn, ktorý na sociálnej sieti publikoval video. Fungovanie „Mikulcovej polície“ označil za primitívne. Uviedol, že v deň, kedy sa mal incident stať, bol na rybačke na Dunaji pri Bratislave. Jeho otec sa mal nachádzať v Nemecku. „Trápna snaha očierniť ma pred ohlásením mojej kandidatúry na predsedu prešovskej VÚC,“ uviedol Gregor Kuffa.

Zaujímavosťou je, že dvojica poslancov so synom už dávnejšie požiadala generálneho prokurátora Maroša Žilinku, aby na základe známeho paragrafu 363 Trestného poriadku právoplatné uznesenie policajného vyšetrovateľa z Kežmarku o vznesení obvinenia pre prečin nebezpečného vyhrážania zrušil.

Prokuratúra však v postupe kežmarskej prokuratúry ani polície porušenie zákona nenašla.

Zdroj: Aktuality

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá