Slovensko zaznamenalo najväčší nárast registrovaných osobných áut v EÚ

Slovensko zaznamenalo medzi rokmi 2013 až 2017 najväčší rast registrovaných osobných áut v Európskej únii, a to až o 18 percent. Vyplýva to z najnovšieho prieskumu, ktorý zverejnil štatistický úrad Európskej únie Eurostat. Za Slovenskom nasledovali Česko a Portugalsko, keď obe krajiny zaznamenali rast o 17 %. Estónsko evidovalo nárast registrovaných automobilov o 15 %, Malta a Maďarsko zhodne o 14 %. Informovala SITA.

Medzi členskými štátmi Európskej únie s najvyššou mierou motorizácie, teda počtom osobných automobilov na tisíc obyvateľov, je niekoľko menších krajín. Za rok 2017 sa na čele zoznamu ocitlo Luxembursko s 670 osobnými autami na tisíc obyvateľov. „Toto číslo môže byť ovplyvnené cezhraničnými pracovníkmi, ktorí používajú služobné vozidlá registrované v krajine,“ vysvetlil v prieskume Eurostat. Za Luxemburskom nasledovalo Taliansko s 625 vozidlami na tisíc obyvateľov, Fínsko s 617 autami, Malta s 613 automobilmi a Cyprus s 609 vozidlami na tisíc obyvateľov.

V roku 2017 bol najvyšší počet registrovaných osobných automobilov v Nemecku (46 miliónov), Taliansku (37 miliónov) a Francúzsku (32 miliónov).

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech