Víťazom Slovak press photo sa stal fotograf denníka Sme za Noc s prezidentkou

Aj keď všetci víťazi Slovak press photo budú známi až začiatkom októbra, dnes sme spoznali držiteľa hlavnej ceny ôsmeho ročníka súťaže. Je ním fotograf denníka Sme Jozef Jakubčo za seriál fotografií prezidentky Zuzany Čaputovej z volebnej noci – Noc s prezidentkou. Na dnešnej tlačovej besede o tom informoval predseda poroty Slovak press photo slovensko-kanadský novinársky fotograf pôsobiaci v Agence France Presse (AFP) vo Viedni Joe Klamar. Podľa riaditeľky Slovak Press Photo Jany Garvoldtovej fotografi do súťaže prihlásili takmer také isté množstvo fotiek ako každý rok. Napríklad v minulom roku to bolo 2 672 snímok.

Slovenskí fotografi tvoriaci pre médiá súťažia v kategóriách: Aktualita, Reportáž, Portrét, Každodenný život, Svet umenia a kultúry, Životné prostredie a príroda a Šport, ako aj v osobitnej kategórii Grant Bratislavy.

Výsledky slávnostne vyhlásia 3. októbra v Primaciálnom paláci v Bratislave a ocenené práce budú opäť vystavené v Dome umenia v Bratislave. Projekt finančne podporil Fond na podporu umenia. (sita)

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech