Spudder: Revolúcia v mládežníckom športe

  • Šport a mládež. Dve obyčajné slová. Dve slová, ktorá spája iba jeden naliehavý problém. A tým sú financie. Na možné riešenie tejto situácie prišiel startup s názvom Spudder.
image_1397768110.jpeg
  • Šport a mládež. Dve obyčajné slová. Dve slová, ktorá spája iba jeden naliehavý problém. A tým sú financie. Na možné riešenie tejto situácie prišiel startup s názvom Spudder.

 

Čo je Spudder?

Ide o jednoduchú športovú platformu pre trénera, mladého športovca, fanúšika a investora. Každá jedna zo zúčastnených strán si vytvorí svoj profil,  prostredníctvom ktorého spolu komunikujú vo forme textov, obrázkov alebo videí.

Tréner môže informovať všetkých o plánovom turnaji, jeho priebehu, dátume najbližších ligových zápasov, pridať kompletné štatistky a podobne. Hráči si na svojom profile zaznamenajú dojmy zo športových úspechov aj neúspechov, fanúšikovia pridajú fotky alebo zaujímavé video. A sponzor má skvelý feedback na to, ako boli jeho peňažné prostriedky využité. Táto jednoduchá aplikácia je veľkým víťazstvom. Každý získa to, čo potrebuje.

 

 

Denis Harabin je zakladateľ startupu Spudder, ale aj podnikateľ, systémový dizajnér, bývalý športovec (#90) a nevlastný otec dvoch hoopsterov (áno, hoopsterov :). Maura Sanborn ako Avid bežkyňa sa stala spoluzakladateľkou, CFO a produktovou manažérkou spoločnosti. Inak, ak ju náhodou nenájdete na žiadnych bežeckých pretekoch, tak povzbudzuje svoje deti pri dosahovaní ich snov. Posledným členom tímu je Michael Lagiewski – CSO spoločnosti, bývalý futbalový hráč NCAA Division, ale najmä športový fanatik.

 

Denis Harabin

indiegogo.com

 

Maura Sanborn

 

Michael Lagiewski 

zdroj: indiegogo.com

 

Podobný projekt na Slovensku?

Zaujal vás projekt Spudder a pýtate sa, prečo niečo také nefunguje aj na Slovensku? Funguje, ale na inom princípe.

Na Slovensku je už niekoľko rokov udomácnený projekt STARS for STARS. Skladá sa z dvoch zložiek. Jednou je rozvoj športu a zvyšovanie povedomia o tomto fenoméne medzi laickou verejnosťou. Druhou zložkou projektu je nadácia, ktorá je zameraná na nachádzanie a rozvoj talentovanej mládeže.

Platforma Spudder je založená na samostatnom rozhodnutí sponzora, komu svoje peňažné prostriedky poukáže. Slovenské športové nádeje musia dosahovať výsledky, aby sa mohli stať súčasťou nadácie STARS for STARS. Vybranému talentu nadácia  zabezpečí vhodné podmienky pre jeho ďalšie napredovanie a zároveň ho zastupuje v marketingovej a mediálnej oblasti.

Ambasádormi STARS for STARS sa stala dvojica slovenských športovcov. Zdeno Cíger – bývalý profesionálny hokejista  a v súčasnosti tréner hokejovej mládeže a Dominika Cibulková – slovenská tenisová jednotka, ktorá je známa svojou húževnatosťou a bojovnosťou.

 

Zdroj: spudder.com, bs757.com, indiegogo.com, starsforstars.eu

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech