Stačia ti 3 dni a pár eur. Ako na predĺžený víkend v Chorvátsku

  • Obľúbené Chorvátsko si vďaka letom z Bratislavy užiješ aj za 3 dni
  • Vyskúšali sme, kam lacno a rýchlo vyrazíš za kúpaním a zábavou
Rijeka Titulka
Jana Kristeková
  • Obľúbené Chorvátsko si vďaka letom z Bratislavy užiješ aj za 3 dni
  • Vyskúšali sme, kam lacno a rýchlo vyrazíš za kúpaním a zábavou

Chorvátsko, kam sa každý rok vyberú desaťtisíce Slovákov, nemusíme zvlášť predstavovať. Síce ani zďaleka nie je exotikou a veľa ľudí nad ním už ohŕňa nosom, no potrebuješ k letnému šťastiu viac než more, slnko a relatívne sympatické ceny?

Veď v krajine sa do mora rozbehneš z pobrežia dlhého 6 278 kilometrov, ktoré tvoria ostrovy, ostrovčeky, skaly a útesy. Osviežiť sa v priezračnej vode tak môžeš doslova za každým kameňom.

A hoci aj my sme písali o tom, že rastú ceny a prichádza euro, ktoré povedie k ďalšiemu zdražovaniu, stále sú prijateľnejšie než napríklad na západe Európy.

Lenže čo keď napriek tomu nemáš veľa peňazí a ani času na dlhšiu dovolenku? To vôbec nevadí, poradíme ti, ako sa v Chorvátsku vykúpeš aj za (predĺžený) víkend. 

Na kúpanie v Jadrane ti stačí aj jediný deň

Kým z Viedne sa nízkonákladovo dostaneš do Splitu, Puly, Dubrovníka či Zadaru, Bratislave „prischla“ akurát metropola Záhreb. Lieta sa tam 3-krát do týždňa. 

Letové časy z Bratislavy do Záhrebu nie sú najlepšie. V stredu lietadlo prilieta neskoro, okolo 20:00, v piatok ešte o dve hodiny neskôr. V nedeľu odletíš už na obed. 

Super ale je, že sme ešte 16. júna našli letenky za neskutočných 8 eur jednosmerne aj na začiatok či polovicu júla. Ak sa vieš zbaliť a stačí ti (na víkend určite) 1 batoh, pocestuješ ozaj lacno. 

Letenky Bratislava - Záhreb
zdroj: Ryanair

Navyše, pri mori môžeš stráviť minimálne deň. Ak si prenajmeš v Záhrebe auto, za 2 a pol hodiny si na ostrove Krk, za 2 v Opatiji či Rijeke, za 3 hodiny v Zadare.

Ak sa musíš spoliehať na verejnú dopravu, vyber si miesto, kam nepôjdeš pol dňa autobusom. Dobrou voľbou je Rijeka, prípadne z nej ešte Opatija, alebo ostrov Krk a jeho mestečká Omišalj, Malinska a teoreticky 3 hodiny vzdialený Krk.

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Zdroj: Britannica

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá