Stále pracuješ z domu? 6 tipov, ako sa z toho “nezblázniť” a zostať produktívny

  • Síce COVID-19 karanténa pomaly končí, počas posledných dvoch mesiacov veľa z nás zistilo, že práca z domu vie byť často krát efektívnejšia, ako každodenné dochádzanie do kancelárie.
  • Navyše, ak nemusíme veľa času stráviť napríklad v dopravnej zápche.
  • Síce COVID-19 karanténa pomaly končí, počas posledných dvoch mesiacov veľa z nás zistilo, že práca z domu vie byť často krát efektívnejšia, ako každodenné dochádzanie do kancelárie.
  • Navyše, ak nemusíme veľa času stráviť napríklad v dopravnej zápche.

Ak si stále na homeoffice, prípadne uvažuješ, že na ňom ostaneš ďalšie mesiace, pripravili sme si, v spolupráci s mojoffice.online, zopár tipov, ktoré ti pomôžu udržať sa produktívny a efektívny.

      1. Deň začína ránom

Po zobudení sa snaž vyhnúť okolitému „hluku“. Skús nechať telefón, notifikácie, social médiá správy, kamarátov či počítač aspoň 30 až 60 minút po zobudení na pokoji. Venuj sa sebe. Daj si pohár vody s citrónom alebo mätou, prejdi sa 10 minút na čerstvom vzduchu, rozhýb sa, rozkýv telo, pomedituj, pomodli sa.

      2. Priprav sa na prácu a urob si zoznam úloh

Napíš si bloky úloh, ktoré ťa počas dňa čakajú. Následne si rozdeľ jednotlivé úlohy na menšie, aby si sa im mohol venovať do 60 minút. Informuj kolegu cez firemný chat, prípadne spolubývajúceho, čo ideš robiť a venuj sa tejto úlohe najbližší časový úsek.

zdroj: mojoffice.sk

      3. Sprav si z domáceho pracoviska kvalitný homeoffice

Ak si mal doteraz „len“ kuchynské stoličky, prípadne gauč, z ktorého si pracoval, môžeš to zmeniť. Vďaka službu Mojoffice.online si vieš prenajať prémiový kancelársky nábytok na tie mesiace, kedy pracuješ z domu, bez potreby investovať stovky eur do novej kvalitnej stoličky. Keď prestaneš pracovať z domu, nábytok im vrátiš. Viacej detailov nájdeš na ich stránke mojoffice.online.

    4. Snaž sa striedať polohy pri práci

Praktizuj takzvané aktívne sedenie, na udržanie tvojho tela v pohybe. Meň polohy každých 30-40 minút, choď sa prejsť po schodoch, daj si zopár klikov či drepov, natiahni si chrbát a uvoľni si ramená. Práve kvalitná stolička ti v aktívnom sedení môže pomôcť. Vieš si na nej nastaviť výšku operadla, opierok či sklon sedáku. Tým pádom si viacej chrániš krk a chrbát. Ak takú nemáš, využi službu prenájmu stoličiek, cez stránku mojoffice.online.

zdroj: mojoffice.sk

    5. Skús obmedziť vyrušenia ako social media či TV

Existujú rôzne aplikácie, ktoré ti zablokujú prístup na facebook, instagram či iné „zábavné“ stránky. Skús si vypnúť notifikácie na telefóne a prehodiť si aktuálnu úlohu na „novú kartu“ v prehliadači, kde nebudeš mať súčasne otvorený facebook či instagram. Ideálne je nepracovať pri zapnutej TV alebo rádiu. Skús si na YouTube nájsť niečo ako “focus playlist”, “work day playlist”, “Music for brain”, kde nebudeš vyrušovaný zbytočnými správami a reklamami.

   6. Dbaj na kvalitné potraviny

Počas práce popíjaj kvalitný zelený či čierny čaj, výberovú kávu alebo čistú vodu s citrónom. Ak máš chuť na sladké, skús si dať poctivú raw tyčinku, ovocie, kvalitnú čokoládu či čaj s medom. Skús nejesť veľké raňajky alebo obed a radšej si daj menšiu porciu, aby si udržal svoju hlavu sústredenú.

Zdroj: TS

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK