Staň sa osobnosťou online sveta so súťažou Junior Internet

  • Si bloger, youtuber, programátor webových stránok, vývojár mobilných aplikácií, grafický dizajnér či copywriter? Teraz máš šancu stať sa internetovou osobnosťou vďaka súťaži Junior Internetu, do ktorej sa môžeš prihlásiť so svojím projektom.
collageewef
vialogistica.com/http://icanbecreative.com
  • Si bloger, youtuber, programátor webových stránok, vývojár mobilných aplikácií, grafický dizajnér či copywriter? Teraz máš šancu stať sa internetovou osobnosťou vďaka súťaži Junior Internetu, do ktorej sa môžeš prihlásiť so svojím projektom.

Máš nápad na web, grafiku či aplikáciu, alebo si už niečo vytvoril? Neváhaj a využi šancu zmerať si sily s ostatnými šikovnými Slovákmi a prezentovať svoj skill.  Ak nemáš dostatok odvahy zúčastniť sa sám, spoj sily s kamarátom.

Asociácia pre mládež, vedu a techniku – Amavet organizuje už 12. ročník súťaže Junior Internet. Každý mladý internetový tvorca sa môže do 28. februára prihlásiť do jednej zo šiestich súťažných kategórií. Podmienkou je štúdium na základnej alebo strednej škole a vek do 20 rokov. Prihlásiť sa môže individuálny súťažiaci alebo maximálne trojčlenný tím autorov.

Foto: AMAVET

Autori najlepších prác budú pozvaní na finálnu konferenciu, kde svoje projekty verejne odprezentujú pred odborníkmi z online biznisu, ďalšími kreatívnymi tvorcami, žiakmi a študentmi, pedagógmi a ďalšími návštevníkmi. Súťažné projekty bude hodnotiť odborná porota v nasledovných kategóriách:

  • JuniorWEB – prihlasovanie vlastných webových stránok, webových aplikácií, vlastných vyvinutých/naprogramovaných CMS, ktoré sú umiestnené na internete.
  • JuniorDESIGN – prihlasovanie vytvorených digitálnych grafických prác, plagátov, kresieb, dizajn manuálov, koláží a akýchkoľvek iných elektronických grafických prác, umiestnených na internete.
  • JuniorTEXT – prihlasovanie textov na vyhlásenú tému, ktorú zverejníme 16. januára. Slohový útvar je ľubovoľný. Rozsah súťažného textu má predpísaných minimálne 1000 znakov a musí byť umiestnený na internete s uvedením jeho autora.
  • JuniorBLOG – prihlasovanie vlastných blogov, fotoblogov, videoblogov, teda stránok/kanálov, kde sa nachádza jedinečný autorský obsah bez ohľadu na tému. Na rozdiel od kategórie JuniorWEB sa primárne nehodnotí vývojová/programátorská časť, ale obsah a forma.
  • JuniorAPP – prihlasovanie mobilných aplikácií pre tablety a smartfóny.
  • JuniorLEARN – kategória pre weby a aplikácie poskytujúce vzdelávací obsah, weby škôl, miest, obcí, prípadne regiónov.

Foto: AMAVET

Konferencia sa bude konať už tradične na Fakulte informatiky a informačných technológií STU v Bratislave počas mesiaca knihy a internetu od 31. marca do 1. apríla 2017. Nad súťažnou konferenciou Junior Internet 2017 prijali záštitu prof. Ing. Mária Bieliková, PhD., dekanka Fakulty informatiky a informačných technológií STU a Dušan Chrenek, vedúci Zastúpenia Európskej komisie v SR.

Všetky potrebné informácie nájdeš na webe súťaže.

Foto: AMAVET

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK