Starbucks sa stáva gigantom. Prerastá aj McDonald´s

  • Starbucks plánuje predbehnúť McDonald, najhodnotnejšiu reštauračnú spoločnosť, zatiaľ čo „kávový“ gigant má v pláne obsadiť až 50 000 lokalít – ak sa mu to podarí, bude to najviac spomedzi všetkých spoločností v tomto biznise.
hf0ucdwo-3500-2333
  • Starbucks plánuje predbehnúť McDonald, najhodnotnejšiu reštauračnú spoločnosť, zatiaľ čo „kávový“ gigant má v pláne obsadiť až 50 000 lokalít – ak sa mu to podarí, bude to najviac spomedzi všetkých spoločností v tomto biznise.

Tento odhad, je ale predikcia analytika Marka Kalinowskiho, ktorý v utorňajšej správe pomenoval svoju obľúbenú spoločnosť Starbucks, za top reštauráciu pre rok 2017. Taktiež odhaduje, že firma tento rok zvýši svoj celosvetový počet reštaurácií o 8,4 % a tiež zvýši svoj predaj o viac ako 5 percent.

V nápojovom priemysle je väčší priestor pre rast, a menšia konkurencia, čo Starbucks poskytuje výhodu oproti McDonaldu a taktiež sa nedostane do súperenia s potravinovými konkurentami.“ povedal Kalinowski. Nová značka kávy by pravdepodobne v predajoch mala nakoniec generovať až 3 miliardy dolárov,  čomu najviac pomôžu drahšie nápoje.

Je to len otázkou času, než Starbucks predstihuje McDonald, ako najväčšiu reštauračnú spoločnosť na trhu, aj keď pravdepodobne sa to ešte nestane v roku 2017“ dodal Kalinowski, vplyvný reštauračný analytik, ktorý predtým pracoval v Janney Montgomery Scott a bol známy pre prieskum frenčízov v McDonald.

1x-1

Foto: bloomberg.com

Starbucks na akciovej burze odchádza z roku 2016 veľmi slabý. Je to kvôli poklesu v minulom roku až o 7,5 percenta, čo priťahuje obavy o spomalenie rastu spoločnosti. Generálny riaditeľ Howard Schultz, tiež oznámil plány odstúpiť, na čo investori reagovali veľmi nervózne.

Spoločnosť neočakáva, že by mali mať svetlú budúcnosť v roku 2017. Podľa predpovede zo strany NPD Group. U.S., reštaurácia tento rok uvidí minimálny rast. Daný výskum uviedla firma v samostatnej správe v posledný útorok.

Hoci Starbucks si stanovilo cieľ mať 37 000 kaviarní otvorených do roku 2021, a to s počtom cca 25 000 kaviarní, ktoré už počas minulého roku fungovali. Kalinowski dokonca vidí potenciál pre oveľa väčšiu operáciu.

wifi-hk-landing_tcm65-23269_w1024_n

foto: Starbucks Coffee Company

V roku 2021, by sme nemali byť prekvapení, ak by sme videli viac ako 50 000 Starbucks kaviarní“ pokračoval. To by umiestnilo spoločnosť na vedúcu priečku v rebríčku celkového súčtu reštaurácií. Teraz je na prvom mieste Subway s ohromným číslom až 45 000 otvorených reštaurácií v celom svete.

V utorok sa akcie Starbucks zvýšili o 0,1 percenta, na 55,56 dolára. Kalinowski, tiež verí, že hodnota akcií raz vystúpa na 70 dolárov.

My len môžeme dúfať, že táto relatívne drahá káva mierne zlacnie, a taktiež pribudnú ďalšie možnosti pre jej kúpu alebo si môžeš kúpiť aj ich akcie a veriť v rast firmy a hodnoty akcií.

Zdroj článku: bloomberg.com

Zdroj prezentačného obrázku: news.starbucks.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech