Štart Bezosovej rakety bol úspešný. Blue Origin pokoril hneď niekoľko svetových rekordov

  • Najbohatší človek sveta letí do vesmíru
  • Vesmírnu loď vyvinula Bezosova spoločnosť Blue Origin
bezos
  • Najbohatší človek sveta letí do vesmíru
  • Vesmírnu loď vyvinula Bezosova spoločnosť Blue Origin

Najbohatší človek planéty, Jeff Bezos, dnes odletel do vesmíru. Suborbitálny let trval iba niekoľko minút a posádka už bezpečne pristála v púšti.

Vo vesmírnej lodi sa okrem Jeffa nachádzal aj jeho mladší brat Mark a ďalší dvaja ľudia. Jeden z nich sa vďaka tomuto letu stane najmladším človekom vo vesmíre. Ide len o 18-ročného Olivera Daemena. Súčasťou letu sa stal vďaka aukcii, no suma, ktorú jeho otec zaplatil, nie je známa.

Na palube je aj najstaršia astronautka, 81-ročná Wally Funk. Rekord doposiaľ držal John Glenn, ktorý v roku 1962 obletel celú zemeguľu. Ako 77-ročný sa v roku 1998 dostal do vesmíru ešte raz. 

V testoch prekonala aj mužov, astronautkou jej byť nedovolili. Wally Funk poletí do vesmíru po 60 rokoch

Kozmická loď s názvom New Shepard zrýchli v priebehu 2 minút na viac ako 3700 kilometrov za hodinu. Informujú o tom Hospodárske noviny. Raketa bola vyvinutá Bezosovou spoločnosťou Blue Origin.

Jeff Bezos USA bohatstvo
zdroj: TASR/AP

Dobývanie kozmu môžeme považovať za novú zábavku miliardárov. Jeffa Bezosa predbehol Richard Benson, ktorý sa do vesmíru dostal 11. júla. Vesmír chce preskúmať aj Elon Musk, ktorý sa zatiaľ nevyjadril, kedy toto dobrodružstvo podnikne.

 

Zdroj: Hospodárske noviny

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK