Startup Disrupt ti pomôže naštartovať biznis a spojí ťa s tými správnymi ľuďmi

  • Platforma Startup Disrupt prepája podnikateľov, startupistov, mentorov, technologických inovátorov na celom svete
startupdisrupt_mainphoto
  • Platforma Startup Disrupt prepája podnikateľov, startupistov, mentorov, technologických inovátorov na celom svete

Súčasťou českého startupového sveta sa stal Startup Disrupt. Táto platforma pre nováčikov chce vzdelávať, inšpirovať a prepájať podnikateľov, startupistov, mentorov, technologických inovátorov, a tiež investorov a korporácie nielen v Českej republike, ale aj v rámci startupových komunít po svete. Za touto iniciatívou stojí Patrik Juránek, ktorý už v minulosti vybudoval pobočku globálnej startup komunity Startup Grind Prague.

Od eventov po startupovú show – vyberie si každý

Tím, ktorý tvorí Startup Disrupt zorganizoval od roku 2016 viac ako 50 eventov pre nováčikov s viac ako 95 rečníkmi a vyše 5000 divákmi. Startup Disrupt prinesie okrem klasických Fireside chat rozhovorov a panelových diskusií aj mnoho iného. V týchto dňoch sú to primárne virtuálne eventy na aktuálne témy, ale tešiť sa môžete aj na konferencie vo virtuálnej realite, mentoringové programy, workshopy, networkingové akcie, Female Leaders stretnutia, inovačné aktivity pre korporátov, prepájanie s investormi a teraz pripravuje startupovú televíznu show.

Disrupcia v názve, pomoc k úspechu v realite

Čo presne disrupcia v názve platformy znamená, vysvetľuje jej zakladateľ Patrik Juránek: „Chceme inšpirovať, vzdelávať a prepájať talentovaných jedincov, podnikateľov, technologických inovátorov, mentormi, firmy a ďalších. Pre tento účel organizujeme akcie a vytvárame tak priestor pre ich rozvoj, získavanie skúseností a nasmerovanie k úspechu. Podporujeme inovácie a disrupcia je k nim bližšie, než sa môže na prvý pohľad zdať. Vidíme v nej mechanizmus pre lepšiu budúcnosť. Ak zabehnutý systém nefunguje, je potreba ho spochybniť, disruptovať, a inovovať ho alebo vytvoriť nový. Jednoducho nebáť sa robiť veci inak, rušiť zažité hranice a status quo. „

Vízia do budúcnosti? Dom na troch pilieroch

Startup Disrupt je jedným z troch základných pilierov Innovation Disrupt House (IDH). Ďalšími dvoma piliermi sú vzdelávanie a štát, prípadne vládne inštitúcie. IDH vznikol preto, aby sa k disrupcii a diverzifikácii spoločnosti dalo pristupovať multidisciplinárne, teda nezameriavať sa len na startupovú scénu. „Vďaka IDH chceme zabezpečiť, aby sa talenty v Českej republike (vrátane Expatov) nestratili na dynamickom trhu. Konkrétne to znamená, že skrze IDH sa každý môže napojiť na sieť kontaktov z oblasti startupov, vzdelávania alebo vlády a dostať sa tak najrýchlejšie z bodu A do bodu B. A to všetko na jednom mieste, pod jednou strechou hubu, kde sú centralizované kľúčové inovácie a partneri v krajine, “ upresňuje Patrik Juránek, zakladateľ Startup Disrupt, ktorý spoluzaložil IDH sa Sarou Boutall.

Veľkým plánom Startup Disrupt je tiež preniesť tento model aj za hranice Českej republiky a pomáhať tak nielen startupom, ale aj vzdelávacím a štátnym inštitúciám na globálnej úrovni, rýchlo a efektívne škálovať.

Najbližšie akcie

Poslednou akciou Startup Disruptu bol online stream vo štvrtok 16. apríla na tému Budúcnosť mobility a dopravy so zástupcami spoločností Liftago, HoppyGo, ALLRAIL, AutoSAP alebo Hyundai Motor Europe. Ďalší live stream, tentokrát na tému Koronavírus: Solidarita, bezpečnost a politika, bude 23. apríla. Viac informácií nájdete na našom webe a Facebooku.

Tu si môžete pozrieť, ako vyzeral náš Female Leader špeciál na tému Ako vybudovať a viesť úspešný startup so skvelými spíkerkami, konkrétne: Květa Vostrá (ex-Chief Operating Officer, Ytica), Lucie Brešová (ex-Managing Director, Kiwi.com), Jarmila Kowolowská (CEO & Co-Founder, Grason), Meng Ting Shi (ex-Grow with Google Marketing Manager EMEA, Google).

Webové stránky

Startup Disrupt: https://www.startupdisrupt.com/

Innovation Disrupt House: https://www.idhouse.cz/

Zdroj: Startup Disrupt

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK