Startup hub a nadnárodný korporát sa spojili na pomoc začínajúcim podnikateľom

  • Spoločnosť Elanor pôsobí na českom a slovenskom trhu už viac ako 25 rokov
  • Elanor sa snaží svoje podnikanie posúvať čoraz ďalej a do svojho ekosystému zahrnúť okrem veľkých hráčov aj mladé, začínajúce firmy
pjimage - 2021-07-20T142328.508
Elenor
  • Spoločnosť Elanor pôsobí na českom a slovenskom trhu už viac ako 25 rokov
  • Elanor sa snaží svoje podnikanie posúvať čoraz ďalej a do svojho ekosystému zahrnúť okrem veľkých hráčov aj mladé, začínajúce firmy

Robíme veci navyše.“ Týmto heslom sa riadi aj v Campus Cowork, ktorého cieľom je vytvoriť funkčné startup prostredie na Slovensku. Výsledkom týchto snáh má byť vznik komplexného systému na pomoc začínajúcim podnikateľom. Ako s tým súvisí demo day pre nadnárodnú korporáciu Elanor?

Spoločnosť Elanor pôsobí na českom a slovenskom trhu už viac ako 25 rokov a patrí medzi lídrov v oblasti informačných systémoch pre ľudské zdroje a zároveň jednou z prvých spoločností, ktorá svoje služby rozšírila aj o mzdový outsourcing poskytovaný v ďalších 8 krajinách regiónu CEE. 

Obrovská príležitosť

Čo sa stane, ak sa spojí startup centrum a korporátny líder vo svojom segmente? Na trhu sa objaví obrovská príležitosť pre desiatky začínajúcich podnikateľov a firiem, ktoré sú so svojím produktom, či službou na trhu necelé tri roky.

Elanor sa snaží svoje podnikanie posúvať čoraz ďalej a do svojho ekosystému zahrnúť okrem veľkých hráčov aj mladé, začínajúce firmy, ktorým bude v budúcom raste pomáhať. Ideálnym partnerom na takúto spoluprácu je práve spoločnosť, ktorá vytvára komunitu ľudí nadšených pre podnikanie, alebo inými slovami, startup hub.

Partnerom a spoluorganizátorom projektu sa teda stal Campus Cowork, ktorý v sebe združuje coworkingový priestor a startup komunitu. Campus využil svoje kontakty a partnerstvá v CEE regióne a 8 progresívnych tímov z Rakúska, Poľska, Česka a Slovenska sa zúčastnilo prvého spoločného online eventu.

Elanor Demo day priniesol viacero zaujímavých momentov, avšak snáď najvýraznejšie zapôsobilo to, že členovia manažmentu z nadnárodnej firmy si na chvíľu vyhrnuli rukávy, vyzliekli saká, postavili sa do role porotcov a spomedzi firiem, ktoré ešte nedávno nemali ani len web, či jedinú čiarku kódu, vybrali potenciálnu firmu do vlastného portfólia.

Skvelá motivácia

Aktivity, ktoré sú celosvetovo osvedčené a pomáhajú ľuďom naštartovať svoje podnikanie, si aj na Slovensku začínajú budovať svoje meno. Tento trend je však pomerne nový a Campus Cowork sa preto rozhodol o svoju expertízu podeliť.

V rámci rôznych eventov alebo samotného členstva v coworkingu ponúka možnosť si pokecať so startup expertmi, ktorí už majú za sebou viac ako 6 úspešných hackathonov, realizáciu 3 akceleračných programov a medzinárodnú konferenciu na Cypre. Aby toho nebolo málo, súčasťou Campus ekosystému je aj partnerský venture capital fond ZGC.

Práve takéto akcie motivujú čoraz viac a viac ľudí k riešeniu problémov a výziev v ich okolí, zlepšeniu existujúcich biznis modelov, či vyzývaniu zabehnutých kolosov, aby boli agilné a prispôsobili sa novým trendom. A čo je na tom najlepšie? Nikdy neviete, či práve Váš startup nebude ten, ktorý korporát neskôr kúpi. 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK