Startup, ktorého cieľ sa nemení – doručiť kvalitné filmy a seriály zadarmo pre čo najviac filmových fanúšikov

  • Filmzie ako streamovacia social platforma rok 2020 zvládla bravúrne a má veľké plány do roku 2021
  • Rok 2020 - Covid19, expanzia do UK, vlastný TV kanál a akvizície
TV, televízia
Unsplash/ Glenn Carstens-Peters
  • Filmzie ako streamovacia social platforma rok 2020 zvládla bravúrne a má veľké plány do roku 2021
  • Rok 2020 - Covid19, expanzia do UK, vlastný TV kanál a akvizície

Rok 2020 nebol pre nikoho ľahký, ale naozaj dobré firmy sa dokázali nielen udržať, ale aj o niečo vyrásť. To je aj prípad Filmzie, ktorí už v januári expandovali do UK a ich služba je dostupná celosvetovo. Zároveň uviedli na trh iOS a Android aplikácie. Od leta 2020 sú dostupní aj na smart TV’s – LG, Android TV, Samsung, Amazon Fire TV a viacero iných značiek.

V rámci Filmzie stratégie v októbri spustili ich prvý vlastný televízny kanál v UK na Samsung Tv Plus. Práve ten bol samotným Samsungom na konci roka označený ako jeden z najlepších na ich platforme. Pre slovenskú firmu je to veľký úspech – prevádzkovať televízny kanál v UK, na miliónoch zariadení, byť neustále dostupný a poskytovať ľuďom kvalitnú zábavu a oddych.

zdroj: Unsplash/Jonas Leupe

S rozširovaním dostupnosti paralelne pracovali aj na zvyšovaní kvality obsahu. S tým prišli ruka v ruke akvizície obsahu od renomovanych produkčných spoločností ako All3Media International, ktoré zastrešujú tituly ako Gordon Ramsey’s Kitchen Nightmares, Undercover Boss, alebo aj kultové britské seriály Skins, Ultimate Force ci Fresh Meat. Okrem známych titulov ostávajú verní aj nezávislej scéne a neustále pridávajú tituly od nezávislých tvorcov tak, aby ich užívatelia objavovali menej známu, ale o to zaujímavejšiu a kvalitnejšiu produkciu.

Korona samozrejme ovplyvnila aj Filmzie, ich prechod na home office nebol však tak drastický a veľmi rýchlo sa prispôsobili. Na druhú stranu ľudia kvoli lockdownu boli viac doma a trávili viac času pred obrazovkami.

Investícia od ZGC a iné spolupráce

Spoločnosť Filmzie je od svojho zrodu financovaná zakladateľom Matejom Boďom, ako prvým investorom. Rok 2020 však znamenal pre firmu nového inštitucionálneho investora – fond Zero Gravity Capital. V menej fondu spoločnosť spravuje Roy Ramon, veľmi skúsený venture capital investor z Izraela. Vypočuť si podcast s ním môžete TU.

Roy má slovenské korene a o to viac rozumie našej kultúre. Práve preto Roy, Matej a Milan už od začiatku vytvorili skvelý team, rozumejú si na pracovnej a aj osobnej úrovni. Pravidelná diskusia firmy a fondu je základ, otvorená výmena názorov, diskusie o možnosti trhovej expanzie a iné. ZGC sa v krátkom čase etabloval ako významný hráč na slovenskej VC scéne a okrem podpory domácej scény, dáva medzinárodný pohľad na podnikanie.

Plány na 2021

Filmzie bude pracovať na ďalších kvalitných partnerstvách, aby užívateľom poskytli čo najviac kvalitného obsahu zadarmo. Pre rok 2021 je základom ich rastu a ďalšej expanzie kombinácia kvalitných titulov a dostupnosť na širokom pásme platforiem, kde užívatelia môžu sledovať ich filmy.

Expanzie sa bude sústreďovať na vybrané krajiny ako Austrália, Nemecko, Kanada, Španielsko a Taliansko. Chcú poskytnúť obsah, ktorý bude blízky danej krajine a ich kultúre.

V neposlednom rade myslia vo veľkom. Myšlienka spustiť ďalší lineárny kanál v UK, ktorý by sa zameriaval na iné publikum ako súčasný Filmzie kanál. Veria, že CTV (connected TV) je budúcnosť, ktorou sa bude uberať sledovanie televízie.

A hlavný cieľ? Expandovať do ďalších krajín, pokryť relevantné CTV platformy a neustále zvyšovať počet spokojných užívateľov. Nie je to ľahká úloha, ale správne nastavená stratégia, vízia a mindset dokáže veľa. Filmzie je vďaka tomu stmelený, motivovaný team, ktorý sa blíži tomu byť veľkým hráčom v entertainment segmente nielen v Európe.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK