Startup Orderlord dostal príležitosť posunúť svoj biznis na nový level v US Connections

 • Fond Slovak American Foundation dáva trikrát ročne príležitosť jednej slovenskej spoločnosti posunúť svoje podnikanie na novú úroveň a pomôcť jej v raste.
collagewqwd
Orderlord
 • Fond Slovak American Foundation dáva trikrát ročne príležitosť jednej slovenskej spoločnosti posunúť svoje podnikanie na novú úroveň a pomôcť jej v raste.

V poslednom jarnom kole 2017 vybrala SAF do programu US Connections slovenský startup Orderlord. Poskytne mu tak jedinečnú príležitosť rozšíriť svoj biznis, zoznámi ho s americkým podnikateľským ekosystémom a pomôže mu v raste za hranice slovenského trhu.

Spoločnosť Orderlord sa zaoberá vývojom softvéru pre manažovanie objednávok donáškových reštaurácií a reštauračných sietí. Jej cieľom je zjednodušiť objednávkový proces, zredukovať náklady podnikov a zároveň zvýšiť frekvenciu a efektivitu objednávania. Pomocou umelej inteligencie môžu byť objednávky manažované automaticky za pomoci silných analytických nástrojov, ktoré poskytnú všetky dôležité dáta.

Orderlord tak doplní portfólio SAF, ktoré dnes tvoria tieto slovenské inovatívne projekty:

 • Agent Balance: Analytické riešenie a služba, ktorá poskytuje manažérom unikátne parametre o ich zamestnancoch a zákazníkoch.
 • TSS Company: Spoločnosť, ktorá od roku 2011 navrhuje a vyrába UHF RFID riešenia, ktoré boli implementované v rôznych sektoroch v 25 krajinách sveta.
 • MultiplexDX: Biotechnologická spoločnosť, ktorá vyvíja technológiu pre presnú medicínsku diagnostiku. Jej cieľom je zvýšiť efektivitu liečby rakoviny a znížiť prípady jej zlého diagnostikovania. Je držiteľom ocenenia 2017 Startup Awards US Connections Grand Prize.
 • Kickresume: Inovatívny online nástroj pre tvorbu životopisov, ktorý kombinuje umelú inteligenciu, gamifikáciu, personálne testy a synchronizáciu sietí s cieľom zvýšiť šance mladých nájsť si prácu.
 • Anima Technika: Startup, ktorý vyvinul jedinečnú hernú platformu Dron n Base využívajúcu indoorové drony a virtuálnu realitu.
 • Photoneo: Firma, ktorá vyvíja jedinečnú patentovanú technológiu pre 3D senzory a 3D kamery, ktoré sa využívajú v priemysle či robotike.
 • Streamstar: Stojí za vývojom inovatívnej multikamery využívanej pre streamovanie športových zápasov.

Foto: Orderlord

Foto: Orderlord

SAF zostavila tím poradcov, ktorí z množstva životopisov a prezentácií, medzi ktorými boli aj projekty LocalizationGuru či Minty Owl, vybrali finalistu a jeho výber odporučili predstavenstvu SAF. Predstavenstvo odporúčanie startupu Orderlord schválilo. Jeho členmi sú:

 • Simona Bubánová, majiteľka kreatívneho štúdia Creative Department
 • Vladimir Bužek, profesor Fyzikálneho ústavu SAV
 • Zdenko Hoschek, CEO spoločnosti Creative Web
 • Pavol Luka, technologický riaditeľ firmy ESET
 • Šimon Šicko, CEO a zakladateľ spoločnosti Pixel Federation

Aby sa mohla spoločnosť uchádzať o účasť v programe US Connections, musí splniť niekoľko kritérií. Musí ísť o mladú spoločnosť s inovatívnym produktom alebo službou s veľkým trhovým potenciálom, odhodlaným manažérskym tímom a určitým príjmom. Väčšinový podiel spoločnosti musí vlastniť slovenský akcionár, spoločnosť tiež musí mať životaschopný biznis model a byť pripravená vkročiť na americký trh.

SAF neponúka začínajúcim firmám finančné investície. Namiesto toho investuje do rozvoja manažérskych tímov a umožňuje firmám získať predstavu o americkom podnikateľskom ekosystéme s cieľom podporiť rast začínajúcich slovenských firiem na Slovensku aj za hranicami.

Prihlasovanie do tohtoročného letného kola US Connections bude otvorené od 1. júla do 15. augusta 2017 s výberom finalistu na konci septembra. Viac informácií o prihlasovaní nájdeš na  www.slovakamericanfoundation.org .

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech