Startup Twisto predstavil vodoodolný platobný náramok

  • Žiaden startup nechce zostať pozadu, pretože by bol rozdrvený konkurenciou. Twisto sa rozhodol napredovať uvedením na trh dvoch nových produktov. Výnimočným platobným náramkom a debetnou kartou.
twisto coll
facebook.com/twisto.cz
  • Žiaden startup nechce zostať pozadu, pretože by bol rozdrvený konkurenciou. Twisto sa rozhodol napredovať uvedením na trh dvoch nových produktov. Výnimočným platobným náramkom a debetnou kartou.

Nové produkty startupu ponúkajú množstvo funkcií. Medzi ne patrí napríklad aj platba jedným kliknutím cez internet, možnosť platby faktúry jednoduchým vyfotením, bezkontaktne. Ponúkajú aj aplikáciu s instantnými notifikáciami alebo rodinné poistenie od rakúskej spoločnosti UNIQA. Nie je náhodou, že poisťovacie služby pre Twisto zabezpečuje práve táto konkrétna poisťovňa. UNIQA patrí medzi najväčších investorov do startupov.

„Našim cieľom nebolo zmeniť systém, akým fungujú tradičné platobné karty. Napríklad notifikácie do mobilnej aplikácie bez nutnosti čakania na zaúčtovanie, nie sú dnes bežné u väčšiny bánk. Karta a náramok sú pre nás kľúčovým rozšírením celého Twisto účtu. Okrem internetových nákupov na jedno kliknutie a platenie faktúr vyfotením v mobilnej aplikácii, bez nutnosti sa prihlasovať do internet bankingu, vieme dnes za svojich zákazníkov zaplatiť večeru, nákup v obchodnom centre alebo zahraničnú dovolenku, na ktorú bude rodina vďaka našej platobnej karte aj veľmi dobre poistená,“ poznamenal zakladateľ firmy Michal Šmída.

Náramok ponúka firma k platobnej karte zdarma. To sa však má zmeniť začiatkom budúceho roka, kedy majú hodinky stáť necelých osem eur.

„Veríme, že ponuka, ktorú prinášame, je unikátna. Čaro je aj v našom skóringovom algoritme Nikita, vďaka ktorému vieme založiť Twisto účet s kartou a náramkom aj tým zákazníkom, ktorých dobrú bonitu nedokážu rozoznať tradičné schvaľovacie systémy. Môže ísť o matky na materskej dovolenke, živnostníkov, freelancerov, študentov alebo jednoducho o mladých ľudí s nepravidelnými príjmami bez kreditnej histórie v banke. Správame sa však zodpovedne, takže nastavujeme opatrnejšie limity a Twisto kartu dáme len ľuďom, ktorí hradenie svojich záväzkov zvládnu. Zároveň veľmi transparentne komunikujeme smerom ku klientom tak, aby každý presne vedel, kedy musí uhradiť svoje vyúčtovanie, “ vyjadril sa Šmída.

V neposlednom rade získal Twisto licenciu platobnej inštitúcie od Českej Národnej Banky. Tá určite firme pomôže aj v expanzii do zahraničia. Šmída má na budúci rast Twista veľmi optimistický pohľad.

zdroj: Twisto payments

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech