Startup, vďaka ktorému sa budeš k lekárovi tešiť! Nahliadni do ambulancie v podaní Google a Uberu

  • To, že sú kreatívci zo Silicon Valley vynaliezaví, je už dávno známe. Zakaždým, keď spoja hlavy dokopy, nájdu dieru na trhu a vznikne z toho niečo nevídané! Tentokrát sa zamerali na to najdôležitejšie - zdravie.
Forward
  • To, že sú kreatívci zo Silicon Valley vynaliezaví, je už dávno známe. Zakaždým, keď spoja hlavy dokopy, nájdu dieru na trhu a vznikne z toho niečo nevídané! Tentokrát sa zamerali na to najdôležitejšie - zdravie.

Vznikol tak startup s názvom Forward, pod ktorý sa podpísalo niekoľko veteránov zo svetových gigantov ako Google, Facebook či Uber. Ide o futuristickú ambulanciu, ktorá posunula zdravotnú starostlivosť na nový level – stala sa dôslednejšou a pohodlnejšou. Vlajková loď, ktorá bola predstavená v januári, sídli v San Franciscu a svojou výbavou pripomína Apple Store. Tvorcovia využili aj AI systém, ktorý počúva a zapisuje všetky potrebné informácie pre lekárov.

Všetci chceme pre seba a svojich blízkych tú najlepšiu zdravotnú starostlivosť. Navštevujeme však lekárov, len ak máme nejaký problém. Forward prišiel s lepším systémom – preventívna a proaktívna starostlivosť dostupná pre každého 24/7. Všetko je prepracované do absolútnych detailov. Do ambulancie sa objednáš pomocou aplikácie. Po príchode sa prihlásiš cez iPad na recepcii. Následne môžeš absolvovať diagnostiku svojho tela na skeneri, ktorý ťa nielen odváži, ale aj odmeria množstvo vzduchu v krvi.

Celý proces trvá 45 sekúnd a všetky dáta sú dostupné v aplikácii, ktoré máš k dispozícii ty aj tvoj lekár. Zabudni na dlhé únavné čakanie krvných testov! Forward má k dispozícii technológie, ktoré za 12 minút spravia rozbor tvojej krvi a ty tak ušetríš kopec voľného času. Najvychytanejšou vecičkou však je dotykový displej vo vyšetrovni, ktorý vďaka algoritmu počúva čo sa deje a zobrazuje tak relevantné zdravotné údaje pacienta. Lekár sa tak môže plne venovať pacientovi. Forward myslí aj na tých, ktorí cestujú mimo krajiny.

Môžu si odniesť cestovnú tašku s antibakteriálnym mydlom či znovupoužiteľnou fľašou na vodu. Má to však malý háčik – musíš byť členom a za tento nadštandard si zaplatiť $149 mesačne. Nezabudni však, že vďaka aplikácii je ti lekár nonstop k dispozícii. Navyše si ako člen môžeš zakúpiť vitamíny či rôzne ďalšie produkty so zľavou. Nakoľko bol tento testovací model veľmi úspešný, Forward expanduje do celej krajiny. Zostáva nám už len dúfať, že sa raz niečo podobné dostane aj k nám na Slovensko.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK