Startup World Cup & Summit sa presúva na jeseň

  • Súťažná registrácia sa predlžuje do septembra
  • Startup World Cup & Summit (SWCSummit), ktorý bol pôvodne naplánovaný na koniec apríla, sa kvôli koronavírusu posúva na 13.-14. október 2020.
  • Najväčšia európska startupová akcia mení aj miesto, sťahuje sa do Pragovky.
  • Súťažná registrácia sa predlžuje do septembra
  • Startup World Cup & Summit (SWCSummit), ktorý bol pôvodne naplánovaný na koniec apríla, sa kvôli koronavírusu posúva na 13.-14. október 2020.
  • Najväčšia európska startupová akcia mení aj miesto, sťahuje sa do Pragovky.

Pre tých, ktorí si už kúpili lístky na apríl, sa nič nemení – vstupenky zostávajú platné aj na jesenný termín. Podstatnou zmenou je najmä znovuotvorenie registrácie pre startupy, ktoré by sa chceli zapojiť do súťaže o investíciu 500 000 dolárov. Na webe swcsummit.com sa môžu prihlasovať až do 17. septembra 2020.

„Už teraz sa registrovalo rekordné množstvo startupov, zatiaľ 372. Vzhľadom k polročnému posunu ale máme šancu prilákať mnoho ďalších, možno dokonca také, ktoré ešte ani len nevznikli. Napríklad český Motionlab, ktorý minulý rok ovládol regionálne kolo pre oblasť V4, bol založený iba štyri mesiace pred súťažou,“ upozorňuje na dynamiku startupového sveta Václav Pavlečka, jeden zo zakladateľov SWCSummitu.

Regionálne kolo globálnej súťaže Startup World Cup pre oblasť V4, teda startupy z Českej republiky, Slovenska, Poľska a Maďarska, sa uskutoční 13. októbra 2020 v priestoroch spoločnosti Microsoft. Táto časť akcie bude určená investorom, novinárom a partnerom akcie.

zdroj: Startup World Cup

Celoeurópske finále za účasti divákov prebehne o deň neskôr, 14. októbra 2020 v priestoroch Pragovky. O titul kontinentálneho šampióna, ktorý od organizátorov Air Ventures a UP21 získa ponuku okamžitej investície vo výške 500 000 dolárov, zabojuje 30 najlepších. Z každého regionálneho kola do finále postupuje víťaz a jeden ďalší startup, ktorému porota udelila divokú kartu. Všetci regionálni víťazi majú možnosť zúčastniť sa celosvetového finále v americkom Silicon Valley.

Zmeny programu? Pribudne digitálny obsah

„Nakoľko je do októbra ešte veľa času, rozhodli sme sa aj vo svete karantény robiť niečo navyše pre všetkých. Radi by sme začali prinášať dodatočný obsah napríklad o tom, ako získať investíciu, priviesť zákazníka, škálovať firmu za hranice alebo ako stavať technologickú časť firmy. To a mnoho ďalšieho chceme postupne spracovať formou podcastov, videorozhovorov a článkov, ktoré budeme uverejňovať na www.swcsummit.com a na ďalších komunikačných kanáloch akcie ako sú Facebook, Instagram a LinkedIn,“ približuje Václav Pavlečka.

Organizátori momentálne overujú dostupnosť všetkých avizovaných spíkrov. V týchto dňoch tak komunikujú s Toscou Musk, Marvinom Liao a ďalšími osobnosťami. Z pôvodne prisľúbených už účasť na jesennom termíne potvrdila Irina Nicoleta Scarlat zo spoločnosti Revolut a Tom Cwik z NASA. Popri tom organizátori komunikujú aj s ďalšími osobnosťami, ktoré by mohli na akcii vystúpiť a obohatiť nabitý program.

Opatrenia proti koronavírusu

Vzhľadom na aktuálnu situáciu sa logicky riešia aj opatrenia spojené s ochranou zdravia. „Našou prioritou pochopiteľne zostáva príjemná a bezpečná akcia pre všetkých účastníkov. Na mieste zaistíme dostatok dezinfekčných prostriedkov a ak si to bude situácia vyžadovať, tak aj ďalšie ochranné pomôcky. Veríme ale, že spoločne to dovtedy zvládneme a SWCSummit si užijeme v pokoji,“ uzatvára Martin Vápeník, CEO spoluorganizátora, spoločnosti UP21.

Zdroj: Startup World Cup

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech