Startup z Poľska posúva dizajnovanie bežných krabíc na nový level. Už teraz má klientelu svetového rangu

 • Dizajn produktu a jeho obalu musí zaujať na prvý pohľad.
 • Teraz si môžeš vytvoriť krabicu na svoj produkt podľa svojich predstáv.
 • Vďaka tomu bude tvoja krabica jedinečná a originálna.
 • Pridaj sa medzi svetoznámych klientov spoločnosti Packhelp z Poľska.
packhelp.cz
 • Dizajn produktu a jeho obalu musí zaujať na prvý pohľad.
 • Teraz si môžeš vytvoriť krabicu na svoj produkt podľa svojich predstáv.
 • Vďaka tomu bude tvoja krabica jedinečná a originálna.
 • Pridaj sa medzi svetoznámych klientov spoločnosti Packhelp z Poľska.

Každý podnikateľ predávajúci spotrebný tovar musí zabezpečiť balenie, v ktorom bude svoje produkty a tovar predávať. Ako už býva zvykom, aj v tomto prípade existujú dva typy ľudí. Zatiaľ čo si jedna strana na vzhľad a estetiku veľmi nepotrpí, druhá skupina vníma balenie výrobku ako jeden z kľúčových prvkov, ktorý rozhoduje o úspechu produktu.

Práve preto sa predajcovia snažia vytvoriť zaujímavé, atraktívne, prehľadné a dizajnovo podarené balenie, resp. krabicu. So zámerom, aby bol finálny vzhľad a dizajn krabice úplne podľa predstáv predajcu, vznikol minulého roku startup Packhelp, ktorý umožňuje tvorbu vlastných dizajnov krabicových obalov.

repost @shwrm #xmas all around 🎄🎅🏻

Príspevok, ktorý zdieľa Packhelp | custom packaging (@packhelp),


Firma so sídlom vo Varšave sa špecializuje na výrobu krabíc a obalov na zákazku. To však nie je nič neobvyklé, nakoľko na trhu je veľké množstvo podobných firiem. Ich výhodou a pridanou hodnotou oproti konkurencii je možnosť objednať si aj malý počet kusov (30 ks) a rýchle dodanie (14 dní). No ich najväčšou výhodou je online grafický editor pre vytvorenie originálneho a jedinečného dizajnu krabice alebo boxu. Ďalšou výhodou je, že editor podporuje 3D technológiu, čo značne urýchľuje prácu, šetrí čas a vytváranie vlastného dizajnu je tak omnoho jednoduchšie.

Spomínaný grafický editor nie je kompatibilný s mobilnými zariadeniami. Toto rozhodnutie potvrdila a vysvetlila spoločnosť na svojom webe:

„Niektoré návrhy vytvorené v box editore vyžadujú nahrávanie veľkej a technicky náročnej grafiky. Aby bol tento proces pre našich používateľov čo najplynulejší a efektívny, rozhodli sme sa nepodporovať smartfóny a tablety s iOS a Android. Box editor je dostupný vo všetkých aktuálnych verziách prehliadačov pre MacOS, Windows a niektorých Linux distribúciách.“ PackHelp

To však stále nie je všetko, pretože Packhelp naozaj drží krok s dobou a ponúka aj aplikáciu s rozšírenou realitou, vďaka ktorej uvidíš krabicu v reálnom priestore. Tá je zatiaľ dostupná len pre iOS.

Zobraziť celú galériu (6)
zdroj: itunes.apple.com

Produktové portfólio síce nie je nijak široké, veď k dispozícií sú len 3 typy krabíc, no vďaka vlastným návrhom sa každá krabica stáva jedinečnou a originálnou. Na výber sú tieto varianty krabíc a boxov, ktoré sú vyrábane z recyklovaného kartónu:

 • Poštové krabice
 • Produktové boxy
 • Klopové krabice

Poštové krabice

U tohto typu sú na vyber tri rôzne prevedenia, a to v biela, plnofarebná alebo prirodzená farbe kartónu. Cena sa pohybuje od 0,33€/kus pre základný variant až po 0,43€/ks pri plnofarebnej krabici. Takéto nízke ceny sú samozrejme pri odbere až 2 500 kusov v najmenších rozmeroch.

Zobraziť celú galériu (6)
zdroj: packhelp.cz-vlastné spracovanie

Produktové boxy

Pri tejto verzii ponúka spoločnosť dve prevedenia, a to klasické alebo dvojdielne boxy. Rovnako ako pri predchádzajúcich krabiciach sú na výber rôzne rozmery. Zatiaľ čo pri klasickom boxe je najnižšia cena za kus 0,25€, pri dvojdielnych je cena o niečo vyššia – 0,38€/kus.

Zobraziť celú galériu (6)
zdroj: packhelp.cz-vlastné spracovanie

Klopové Krabice

Na výber síce nie sú farebné prevedenia a k dispozícií je len klasická kartónová krabica, no zákazník si môže vybrať zo 6-tich rozmerov, od ktorých sa následne vyvíja cena. V prípade odberu maximálneho množstva krabíc je cena za rozmerovo najmenšiu ponúkanú krabicu 0,68€/kus.

Pri objednávke sú spoločnosťou stanovené minimálne náklady na dopravu v hodnote od 9 € do 720 € v závislosti od počtu objednaných kusov. Nadštandardnou a voliteľnou službou je potlač vo vnútri krabice, čo môže byť prvok, ktorý produktové balenie posunie ešte o level vyššie.

Spoločnosť získala hneď prvý rok svojho fungovania množstvo ocenení, veď vo svojom portfóliu sa môže chváliť zákazníkmi najväčšieho rangu, ako Nivea, Uber, Electronic Arts, L’Oréal alebo Ubisoft. Ďalším úspechom je, že už od začiatku tohto roka firma pôsobí vo všetkých krajinách Európskej únie a ponúka doménu aj v českom jazyku, čo len dokazuje snahu zabezpečiť čo najlepšiu dostupnosť pre zákazníkov v celej Európe. 

V žiadnom prípade sa nemôžeme baviť o náznaku stagnácie aj do budúcnosti, pretože spoločnosť na svojom webe avizuje, že sa čoskoro dočkáme nových produktov, ako sú plastové obálky, tašky, obálky a pásky. Tak čo, už rozmýšľaš nad nejakým originálnym welcome boxom pre svojich zamestnancov alebo o darčekovom balení pre blízkych? :)

zdroj: packhelp.cz

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech