StartuPeak ocenil top slovenské startupy v rámci súťaže CESAwards Slovakia

Untitled design – 2022-05-26T110834.069
StartuPeak

Central European Startup Awards (skr. CESAwards) predstavuje najväčšiu regionálnu “non-pitching” startup súťaž v strednej Európe. Nazrite s nami do zákulisia súťaže a zistite, ktorí finalisti si odniesli prvenstvo v rámci národného finále. Súťaž sa konala pod záštitou komunity StartuPeak, ktorá umožňuje startupistom vytvárať zmysluplné vzťahy, pomáha im rásť a rozvíjať sa. 

CESAwards predstavuje jednu z popredných startup súťaží, do ktorej sa každoročne zapájajú desiatky startupov, investorov, akcelerátorov, coworkov alebo aj jednotlivcov zo startup ekosystému z celého CEE regiónu. Hlavný cieľ prihlásených je jasný – zviditeľniť svoj startup a zabojovať o výhru v jednej zo súťažných kategórií, ktorá následne umožní postup do celosvetovo známych Global Startup Awards. My sme mali minulý týždeň možnosť sledovať práve prvý krok našich najúspešnejších slovenských startup hviezd, a to počas vyhodnotenia národného kola súťaže.

Ročník 2021 bol o niečo komornejší v počte kategórii, čo so sebou prinieslo vyššiu kvalitu prihlášok, konkurenciu a komplexnosť hodnotenia. Celkovo bolo v rámci Slovenska evidovaných 602 nominácií a 54 prihlášok. V trende posledných rokov viedli najsilnejšie kategórie Startup of the Year a Founder of the Year, nezaostávali za nimi však ani tradičné kategórie ako napríklad Best Newcomer alebo úplne nový prírastok Diversity Role Model of the Year. Zoznam všetkých súťažných kategórií a zároveň aj slovenských finalistov nájdete tu

Národné finále súťaže bolo organizované pod záštitou StartuPeak a generálneho partnera Accace Slovakia a Techband.io.

StartuPeak je slovenskou komunitou, ktorá združuje pod jednou strechou startupistov, podnikateľov, founderov a mentorov s cieľom poskytovať im priestor pre vytváranie vzájomných dlhotrvajúcich vzťahov. Slovenskej startup scéne ponúka rôzne príležitosti rastu a rozvoja vo forme networking podujatí, inšpiratívnych rozhovorov alebo startup materiálov.

DSC_1891
zdroj: StartuPeak

Vyhodnotenie národnej časti súťaže sa konalo 19. mája v rámci startupového Gala večera v priestoroch bratislavského Campus City. Popri slávnostnom vyhlasovaní cien nechýbali ani inšpiratívne príhovory úspešných podnikateľov z firiem Minit a Accace Slovakia, alebo priestor pre networking. Víťazné startupy vyberala odborná porota v zložení: Oliver Majdúch – Partner v Mathison Legal, Peter Pašek – Managing Director v Accace Slovakia, Ivan Filus – Innovation and Growth Advisor v EEN a Patrik Ruman – CEO & Co-founder v Techband.io.

Sme neskutočne vďační za to, že sme mali možnosť zorganizovať národné vyhodnotenie CESAwards a úspešný gala večer pre slovenskú startup komunitu po takmer troch rokoch sedenia za obrazovkami počítačov. Podujatie malo skvelú atmosféru, ľudia sa “bili” o registrácie a možnosť účasti. Veríme, že ako StartuPeak komunita budeme aj naďalej prinášať slovenským startupistom skvelé a jedinečné príležitosti pre networking a stretávanie sa. Na Slovensku to chýba. – Marianna, organizátorka podujatia a partner CESAwards

Poďme sa teda pozrieť na mená národných víťazov

Startup of the YearTachyum

Tachyum prináša umelú inteligenciu na úrovni ľudského mozgu a posúva celý svet do zelenšej éry tým, že vyvíja prvý univerzálny procesor na svete, ktorý integruje vysokovýkonné CPU s funkcionalitou GPU a TPU v rámci jedného zariadenia.

Best Newcomer NextRetreat

Spojte svoj tím! To je heslo, ktorým sa riadi startup NextRetreat. Ich cieľom je zjednodušovať proces organizácie tímového cestovania, automatizovať časovo náročné časti a ponúkať tak firmám možnosť zameriavať sa na to, na čom najviac záleží.

Best VC Vision Ventures

Vision Ventures je venture kapitálová spoločnosť zameraná na seed investície na Slovensku, ktorých cieľom je vyhľadávať unikátne firmy a pomáhať im v ich úspešnom raste.

Best Accelerator / Incubator Program HealthCare Lab

HealthCare Lab je akceleračný program, ktorého hlavným poslaním je spájať a živiť komunitu inovátorov, výskumníkov, poskytovateľov zdravotnej starostlivosti a regulačných orgánov, aby mali možnosť rýchlejšie prinášať prelomové inovácie v zdravotníctve na svetový trh.

Founder of the Year Dr. Radoslav Danilák

Radoslav Danilák má vyše 25 rokov skúseností v elektronickom priemysle a viac než 200 patentov pre najmodernejšie čipové a spracovateľské systémy. Je vývojárom, podnikateľom a v médiách ho často nazývajú „čipovým géniom“. Úspešne pôsobil v rôznych svetových spoločnostiach a je zakladateľ startupu Tachyum. Za jeho zásluhy v oblasti podnikania a inovácií bol ocenený Pribinovým krížom, aj Krištáľovým krídlom.

Best Co-working Space HubHub

HubHub nie je priestor, ani miesto – je to skôr stav mysle. V HubHub sa stretávajú rovnako zmýšľajúci talentovaní ľudia a kultúra príležitostí – vytvárajúc tak dokonalé prostredie na to, aby sa diali mimoriadne veci.

DSC_1923
zdroj: StartuPeak

Všetkým víťazom gratulujeme a prajeme im veľa úspechov na regionálnom kole, ktoré sa uskutoční počas nadchádzajúceho leta v online podobe – bližšie informácie nájdete tu.

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá