Startupové Slovensko sa rozrástlo o nový inkubátor. Zastrešuje až 23 projektov

  • Už dávnejšie vieme, že Impact HUB chystá otvorenie inkubátora pre začínajúce podniky a v týchto dňoch k tomuto kroku už naozaj došlo. Dozviete sa koho vybrali a čo ich v inkubátore čaká.
image_1443457116.jpeg
  • Už dávnejšie vieme, že Impact HUB chystá otvorenie inkubátora pre začínajúce podniky a v týchto dňoch k tomuto kroku už naozaj došlo. Dozviete sa koho vybrali a čo ich v inkubátore čaká.

 

Prihlasovanie do inkubátora prebiehalo do konca augusta a celkovo do HUBu dorazilo 147 prihlášok. Prihlasovať sa mohli projekty v akejkoľvek fáze celkovo do 4 kategórií, vzdelávanie, inovatívna služba alebo produkt, green technology a spoločensky prospešný projekt. Potom zasadla porota a z takého veľkého objemu prihlášok vybrali 23 najvhodnejších projektov. Inkubátor sa spustil 16. septembra a vybrané projekty už majú za sebou aj prvý workshop. Niečo také ako ľahký rozbeh nečakajte, inkubátor začal hneď vo veľkom štýle, workshop venovaný validácii viedol Kenneth Ryan, managing partner KPMG.

 

 

„Sme veľmi radi, že úvodný workshop viedol práve Kenneth, projekty tak mali možnosť získať hodnotnú spätnú väzbu a upriamiť pozornosť na najdôležitejšie aspekty pre úspech a rozvoj svojho startupu a podnikania. Veľmi milo nás prekvapilo množstvo a kvalita projektov, ktoré sa uchádzali o účasť v inkubátore. Utvrdilo nás to v presvedčení, že na Slovensku je veľa šikovných a inovatívnych ľudí, ktorí si zaslúžia profesionálnu a dlhodobú podporu,“ uviedol Branislav Šmidt, co-founder Impact HUB Bratislava.

Keďže sa mohli prihlasovať projekty v rôznych fázach vývoja, inkubátor pobeží v dvoch stupňoch. Jeden pre projekty, ktoré sú ešte len vo forme nápadu, idea stage, a druhý stupeň pre rozbehnuté startupy.

 

 

Vybrané projekty sa štartom inkubátora vydali na náročnú trojmesačnú cestu. Čaká ich niekoľko workshopov, počas ktorých budú rozvíjať svoje nápady, inšpiratívne stretnutia s veľkými hráčmi a tiež mentoring. Školenia budú viesť esá z KPMG, Impact HUB Network, Limerock Advisory, Hillbridges, Maxman Consultants, ale aj ľudia z agentúr ako Visibility, Ui42, BigName Theory a mnohí ďalší. Pár krát sa bude pracovať aj počas víkendu, a to na brand identity, UX analýze, podnikateľských plánoch a dôraz sa bude klásť aj na prezentačné zručnosti.

 

Vďaka viacerým kategóriám pri prihlasovaní vznikla pekná kombinácia rôznych projektov z absolútne odlišných oblastí . „Nechceli sme vytvárať program len pre spoločensky zodpovedné projekty, alebo IT či inú oblasť. My v HUBe veríme, že každý nápad, projekt či startup by mal byť udržateľný, riešiť reálnu potrebu, a ideálne, ak pritom všetkom o niečo zlepší aj život v našej spoločnosti. Spoločensky prospešné projekty sa tak majú možnosť v praxi naučiť od komerčnejších nápadov ako postaviť biznis plán, a naopak, podnikateľské riešenia uvidia, čo je to sila komunity a ako sa dá vybudovať značku aj vďaka spoločensky prospešným aktivitám,“ dodáva ďalšia zo zakladateľov Impact HUBu Baška Klimek.

 

7.decembra 2015 je naplánované podujatie Final Pitch pred porotou, ktorá vyberie 3 najlepšie projekty inkubátora. A tieto projekty získajú benefity vo výške 1000, 3000, 5000 EUR.

Ostatné projekty, ktoré sa zúčastnia minimálne 80% programu, získajú rôzne nie len finančné, benefity vo výške 500EUR od inkubátora aj partnerov. Všetky projekty získajú pracovný priestor, rady a školenia prispôsobené ich situácií a potrebám, a neskutočné množstvo kontaktov, ktoré povedzme si pravdu, sú alfou a omegou úspechu a rozvoja tým správnym smerom.

 

A tu je zoznam tých šťastných, vybraných projektov:

– Explain 3D
– Adbox.io
– Ekočističky
– TVAR Open Creative Hub
– BIO pasívna fotobioreaktorová fasáda
– Generátor nálezov
– UrbanSpot
– 3D tlač kovov
– 4loan
– bedrooms.sk
– Bookin
– Aktivizér
– Deafinitely clean
– ChemPlay
– Akvaponická farma
– Zero Waste Home
– CirKus-Kus
– Program OCTAGO
– Memonik
– Hento toto!
– Flowers for Slovakia
– Dobrá vec
– Luft coworking

 

Zdroj: ts

Najnovšie videá

Trendové videá