Štát dostal termokameru, ktorá odchytí každého s vyššou teplotou. Prvá pôjde do osady

  • Štát bude mať k dispozícii nielen termokamery, ale aj prístroje na liečenie respiračných chorôb
  • Dary sú od súkromných firiem pre rezort obrany, využijú ich najmä na boj s koronavírusom
20200513_MOSR1702145
TASR/Pavel Neubauer
  • Štát bude mať k dispozícii nielen termokamery, ale aj prístroje na liečenie respiračných chorôb
  • Dary sú od súkromných firiem pre rezort obrany, využijú ich najmä na boj s koronavírusom

Slovensko dostalo od Republikovej únie zamestnávateľov dary na boj proti koronavírusu. Pôjde o kamery, ktoré snímajú teplotu ľudí v dave, a tiež prístroje, ktoré sa používajú na liečbu ochorení dýchacích ciest, teda aj choroby COVID-19.

Informoval o tom na tlačovej besede minister obrany Jaroslav Naď. Sám si aj s premiérom termokamery vyskúšal, ministrovi namerala zvýšenú teplotu cez 37 stupňov.

Jedna z termokamier pôjde do osady v obci Žehra, informoval premiér Igor Matovič. Kamera sníma nielen teplotné spektrum, ale zobrazuje aj telesnú teplotu každého, kto je na zábere. Táto kamera je schopná nasnímať teplotu až 100 ľudí naraz. Minister Naď dodáva, že ide o slovenský výrobok.

🔴🎥 Naživo: Ďalšia pomoc pre Slovensko – prerozdelenie špecializovaných prístrojov, ktoré pomáhajú v boji s koronavírusom. 🦠

Gepostet von OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti am Mittwoch, 13. Mai 2020

Ďalším darom sú generátory vodíka a kyslíka, ktoré sa využívajú v liečbe respiračných ochorení. Lekári ich teda môžu využiť aj na liečbu pacientov s ochorením COVID-19.

Minister obrany tiež potvrdil, že prišla ponuka na ďalší dar. Pôjde o brány, ktoré snímajú telesnú teplotu človeka, ktorý ňou prechádza. Ak je teplota zvýšená, brána ho jednoducho nepustí. Brány by mali dostať viaceré nemocnice na Slovensku.

Premiér Igor Matovič tiež povedal, že je namieste uvažovať nad nákupom podobných technológií, keďže koronavírus nemusí byť poslednou epidémiou, s ktorou sa ešte stretneme.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech