Štát rozdá firmám 2 milióny eur na inovácie. Ak máš nápad, ktorý zmení Slovensko, môžeš sa prihlásiť aj ty

  • SIEA rozdá slovenským firmám 2 milióny eur na inovácie
  • Výška inovačnej poukážky sa pohybuje od dvoch do 10-tisíc eur, a to až do hodnoty 85 % oprávnených výdavkov.
Milionár peniaze
Unsplash/bruce mars/ Ibrahim Boran
  • SIEA rozdá slovenským firmám 2 milióny eur na inovácie
  • Výška inovačnej poukážky sa pohybuje od dvoch do 10-tisíc eur, a to až do hodnoty 85 % oprávnených výdavkov.

Slovenská inovačná a energetická agentúra (SIEA) poskytne slovenským firmám finančnú pomoc na inovácie. Celková suma určená na výzvu je 2 milióny eur a výška inovačnej poukážky sa pohybuje od dvoch do 10-tisíc eur, a to až do hodnoty 85 % oprávnených výdavkov.

Radi by sme podporili slovenské podniky v zavádzaní inovácií vlastných produktov, služieb, procesov alebo zefektívnení svojho obchodného modelu. Na to všetko možno poukážky využiť,“ uviedol na utorňajšej tlačovej besede generálny riaditeľ SIEA Peter Blaškovitš.

Ako dodal, SIEA chce podporovať aktivity zamerané na digitálnu transformáciu a komercionalizáciu inovatívnych riešení. Podporené môžu byť aj projekty týkajúce sa inteligentných riešení v energetike. Výzva na inovačné poukážky bude vyhlásená 6. októbra a potrvá mesiac.

Kto sa môže prihlásiť

Žiadateľmi môžu byť fyzické alebo právnické osoby, ktoré majú sídlo na území SR a podnikajú viac ako 12 mesiacov. Firmy nesmú byť z Banskobystrického kraja, kde už pilotný projekt agentúra realizovala. Inovačné poukážky môžu firmy využiť na poradenské služby zamerané na akceleráciu inovácií a na služby spojené s výskumom a vývojom.

Celý proces je podľa SIEA pre žiadateľov nastavený proklientsky a znižuje byrokratickú záťaž, ktorá sa častokrát v minulosti s eurofondami spájala. „Podnikatelia, ktorí majú o inovačnú poukážku záujem, môžu navštíviť jedno z našich regionálnych konzultačných centier, alebo nás kontaktovať prostredníctvom zákazníckej linky. Radi ich procesom registrácie prevedieme,“ konštatoval Blaškovitš.

Národný projekt Zvýšenie inovačnej výkonnosti slovenskej ekonomiky – inovujme.sk realizuje Slovenská inovačná a energetická agentúra v operačnom programe Integrovaná infraštruktúra. Spolufinancovaný je z Európskeho fondu regionálneho rozvoja.

Zdroj: SITA

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá