Ste tuční ako prasatá, celý život do seba pcháte chémiu, ale vakcíny sa bojíte. Unavenému lekárovi praskli nervy

  • Lekár z Českej republiky to povedal na plné ústa
  • Zdravotníci nevládzu, ale ľudia vyvolávajú pre každú banalitu, napríklad aby im priniesli liek z lekárne rovno domov
  • Zaplnené nemocnice zase spôsobujú, že ľudia v bolestiach čakajú na operácie alebo im nie je včas diagnostikovaná rakovina
  • Riešenie pritom máme už dlho, ľudia ho odmietajú lebo sa boja „chémie" a lekárov častujú nadávkami
pandemia, koronavirus
Unsplash/Online Marketing
  • Lekár z Českej republiky to povedal na plné ústa
  • Zdravotníci nevládzu, ale ľudia vyvolávajú pre každú banalitu, napríklad aby im priniesli liek z lekárne rovno domov
  • Zaplnené nemocnice zase spôsobujú, že ľudia v bolestiach čakajú na operácie alebo im nie je včas diagnostikovaná rakovina
  • Riešenie pritom máme už dlho, ľudia ho odmietajú lebo sa boja „chémie" a lekárov častujú nadávkami

Tlak na zdravotníkov spôsobený katastrofálnu pandemickou situáciou nevydržal český doktor a svojim pacientom vykričal, čo si myslí o tých, ktorí odmietajú očkovanie a správajú sa neohľaduplne.

Lekár Štefan Juška z Červených Peček a Ratboře zavesil na webovú stránku svojej ordinácie príspevok, z ktorého cítiť, že je spolu so svojimi kolegami na pokraji síl.

Jeho slová sa teraz virálne šíri na internete a na sociálnych sieťach sa objavili už niekoľkokrát.

„Zdravotníci nie sú vaši sluhovia. Nenapadá vám, že zatiaľ čo si sedíte v kancelárii a riešite p*****ny, my sme v tých sr***ách skoro dva roky a padáme na hu**? A ľuďom vo vašom okolí ide mnohokrát o holý život,“ píše explicitne frustrovaný lekár.

Lekár uvádza, že 95 % jeho pacientov sú slušní ľudia, ktorí sa správajú ohľaduplne a inteligentne. Pre ostatných 5 % má jediný odkaz: „Ľudia k**va preberte sa !!!“ 

zdroj: pxfuel

Zdôrazňuje, že sa nepovažuje za fanatického zástancu očkovania či dokonca lockdownov, ale krajina sa podľa neho nachádza v situácii, kedy sú akékoľvek diskusie zbytočné. Na odmietačov očkovania má však jasný názor.

„Čo máte stále s tým očkovaním? Celý život do seba sypete s**čky plné chémie, éčok a antibiotík, ste tuční ako jatočné ošípané, fajčíte, pijete, jazdíte bezohľadne v aute, necháte si napichať injekcie do chrbta, ani sa nepýtate, čo v tom je. Jete pastu pre kone, čo by odčervila celé stádo, súložíte s pochybnými prostitútkami, pripaľujete si kožu v soláriách, nedodržiavate liečebný režim… Na všetky virózy chcete haldu antibiotík, na blbý opar najlepšie antivirotiká celkovo,“  pohoršuje sa lekár, ktorý neraz počúva urážky, že je „pfizerovská prostitútka“.

Neumiera sa iba na Covid, ale na odkladanie iných operácií  

„Myslíte si, že by v USA, kde hrozia za jedno poškodenie zdravia miliardové súdy, vypustili do obehu niečo závadné? A aj keby, trúfam si povedať, že na Covid + ostatné choroby, ktoré sa nemôžu riešiť kvôli zahlteniu nemocníc, umrie násobne viac ľudí!!!! Nejde predsa len o vás, ale hlavne o ostatných! Že sa môže niekto nakaziť a umrieť aj napriek očkovaniu, vie už aj pomaranč,“ odkazuje ľuďom.

Ako ďalej píše, uznáva, že aj očkovaní vírus prenášajú, preto svojim pacientom odporúča, aby si nakúpili antigénové testy a robili si ich sami doma, aj keď im to neprikázala vláda.

Situácia v Českej republike je totiž rovnako ako u nás alarmujúca. Na PCR testy sa má čakať veľmi dlho a chorý človek tak môže dovtedy roznášať nákazu.

Denne u susedov pribúda takmer 10-tisíc prípadov nákazy, za posledný deň dokonca 14-tisíc. Na Covid-19 zomierajú denne desiatky ľudí. Podľa štatistík je u našich susedov plne zaočkovaných 58 % obyvateľov, čo je o 15 % viac ako u nás.

Ďalej lekár dodáva, že rozdiel je v tom, že očkovaní majú oveľa nižšiu vírusovú nálož, a tak pravdepodobnosť, že nakazia niekoho iného, je výrazne nižšia.

„Čím viac svojej babičke prinesiete, tým väčšia pravdepodobnosť, že preletí komínom!! Iste vám poďakujú aj tí, čo teraz trpia ako psy s rozpadnutým bedrovým kĺbom a na opiátoch čakajú na operáciu, ľudia s rakovinou, ktorým sa nedostane včasnej diagnózy, s mŕtvicou, keď všetky JISky budú covidové,“ uvádza lekár a dodáva, že demokracia je právo väčšiny. Mnoho ľudí má podľa neho plné ústa osobnej slobody, ale tá končí tam, kde začína sloboda druhého.

Ľudia chcú, aby im doktor priniesol liek rovno domov

Lekár tiež na stránke vysvetľuje, prečo sa odhodlal napísať takýto príspevok. Podľa jeho slov mal obsah textu na stránke napísaný už rok slušne, ale nezaberalo to.

Podobne ako väčšina zdravotníkov, aj on je vyčerpaný. Aj napriek tomu má denne niekoľko telefonátov, kedy človek reálne lekárku pomoc ani nepotrebuje.

„Kde je nejaká ohľaduplnosť, sebareflexia? Zamestnáte ma na pol hodiny, že máte nárok na nejakú mastičku na zadok, čo by vás inak stála 100 korún. Pritom prefajčíte a prepijete 100x toľko? Medzitým sa nedovolá niekto s covidovou pneumóniou a môže umrieť! To, že si platíte zdravotné poistenie (čo je mimochodom zákonná povinnosť) neznamená, že je zdravotníctvo obchod, kde si vyberáte všetko, čo chcete zadarmo!“ píše.

„Pani mi volá, že jej mám ísť vyzdvihnúť lieky do Kolína, pretože deti sú práve v práci (obaja samozrejme autom). To ste sa naozaj pos**li? Ja už to jednoducho nehodlám tolerovať. Kto sa bude správať ako bezohľadné pra**, toho vyhodím a pokojne to celé napíšem na web vrátane mien! Nech vidíte, akých máte susedov!!“

zdroj: Ordinace Červené Pečky

Na záver dodáva, že za čas, odkedy zavesil na svoju stránku príspevok, mu už prišli desiatky nenávistných textov a nadávok. Vysvetľuje však, že nejde o odborný text a písal ho s nadsadením a nebol pritom v afekte.

„Žiadnu publicitu nechcem, do médií sa vyjadrilo za tú dobu už dosť ľudí. Nemám k tomu, čo ďalej dodať,“ píše Štefan Juška na záver.

Zdroje: Ordinace pecky, Our world in data

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie