Steve Jobs sa ráno rozprával so zrkadlom. Takto vyzerajú rána a dni najúspešnejších

  • Jeff Bezos a Elon Musk majú presne opačný prístup k ranným rutinám
  • Toto robia cez deň tí najúspešnejší
Zakladateľ Apple, Zakladateľ Amazonu a zakladateľ Tesly a SpaceX
Wikimedia Commons/Matthew Yohe, U.S. Space Force image by Van Ha, Steve Jurvetson from Los Altos
  • Jeff Bezos a Elon Musk majú presne opačný prístup k ranným rutinám
  • Toto robia cez deň tí najúspešnejší

Chceš byť úspešný a hľadáš si spôsoby, ako dosiahnuť svoje ciele? Alebo možno rozmýšľaš, čo zmeniť, aby si dokázal žiť život, po ktorom túžiš? Jedna z najlepších metód je zamyslieť sa nad tým, čo robia inak ľudia, ktorí už tie najväčšie úspechy dosiahli. Inšpirovať sa od skúsených nie je predsa nikdy na zahodenie.

Rozhodli sme sa preto pozrieť na to, ako vyzerá ranná rutina u svetových velikánov, ako sú Elon Musk či Jeff Bezos. Ikonickým podnikateľom sa stal aj nebohý spoluzakladateľ spoločnosti Apple Steve Jobs.

Ale ako vyzerá ich bežný život? Čo robia ráno po prebudení ľudia, ktorí si sami uvedomujú, že počas dňa budú opäť hýbať svetom?

Elon Musk

Zakladateľ spoločností ako Tesla či vesmírneho projektu SpaceX a najnovšie i majiteľ sociálnej siete Twitter je pre mnohých ambicióznych podnikateľov ikonou. Rodák z Juhoafrickej republiky bol donedávna najbohatším človekom planéty a v roku 2021 jeho majetok dosahoval hodnotu cez 300 miliárd dolárov.

Elon Musk prednedávnom vytvoril akýsi „anti-rekord“, s ktorým sa dostal do Guinessovej knihy rekordov. Stratil totiž najviac osobného bohatstva v zaznamenanej histórii, informovali sme. Napriek tomu však obstojne obsadzuje druhú priečku v rebríčku najbohatších.

Ako informuje portál Finty, deň Elona Muska je rozdelený do 5-minútových úsekov. Multimiliardár často pracuje tak tvrdo, že nestíha ani jesť. Je o ňom známe, že počas niektorých dní spáva vo fabrike na podlahe alebo v konferenčnej miestnosti, len aby zvýšil svoju produktivitu. 

Jeho ranná rutina vyzerá nasledovne.

Elon Musk tvrdí, že mu vyhovuje šesť až šesť a pol hodiny dlhý spánok. Zobúdza sa okolo 7:00 a podotýka, že určite si nedopraje vyspávať. To totiž ovplyvňuje jeho výkon.

Rána ma klasické. Hneď po prebudení sa osprchuje a dá si kávu. Uviedol, že ranná sprcha je preňho najdôležitejšou súčasťou dňa. Pripúšťa však, že väčšinou nestíha raňajky. Program má totiž skutočne nabitý, no keď stíha aj prvé jedlo dňa, obľubuje omeletu.

V prípade, že nespí v práci, po ranných povinnostiach naloží deti do auta a odvezie ich do školy. Následne ide do práce, kde podľa jeho slov trávi týždenne približne 80 až 100 hodín. Približne 90 percent jeho času v SpaceX a 60 percent v Tesle zaberajú dizajnérske práce.

Ak si Musk stihne dať obed, zvyčajne ho zhltne počas popoludňajšieho stretnutia. V pracovnom priestore je nemilosrdný, efektívny, a to isté čaká aj od svojich zamestnancov. Na stretnutiach musí všetko fičať. Inak, ak sa Muskovi zdá, že tam zabíja čas, zodvihne sa a odíde.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Zdroje: Finty, Medium, Inc., Forbes, SIU

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá