Stojí len kúsok od Bratislavy, no ocitneš sa vďaka nemu v lese. Špeciálny dom spája luxus a súkromie

  • Neďaleko Bratislavy vyrástol unikátny dom, ktorý spája luxus a súkromie
  • Majiteľa v ňom čaká 5 izieb a mnoho priestoru na oddych
pjimage – 2021-08-24T130254.352
Ľubomír Peráček
  • Neďaleko Bratislavy vyrástol unikátny dom, ktorý spája luxus a súkromie
  • Majiteľa v ňom čaká 5 izieb a mnoho priestoru na oddych

Záhorská Bystrica sa stáva čoraz lukratívnejším miestom na život a tomu sa prispôsobujú aj nehnuteľnosti vznikajúce v tejto lokalite. Život tu je neustále v pohybe a denne tu pribúdajú zaujímavé projekty, ktoré dokážu oblasť ešte zatraktívniť.

Príkladom je unikátny rodinný dom, za ktorým stoja architekti z ateliéru MOLNÁR – PERÁČEK. Dom je vybudovaný na mierne klesajúcom pozemku, cez ktorý preteká potôčik. „Hmotové riešenie domu na pozemku s existujúcou zeleňou bolo od začiatku predurčené pre átriovú dispozíciu. Členenie na dennú a nočnú časť v samostatných traktoch je umocnené vstupom v ich krížení,“ objasňujú autori.

zdroj: Ľubomír Peráček

Dominantou pozemku je krytá terasa, ktorá je orientovaná do átria. Zaujímavosťou je, že celková kompozícia komunikuje s okolitou prírodou, s ktorou vytvára dokonalú harmóniu. 

V dennej zóne majitelia nájdu pracovňu s technickou miestnosťou, zádverie so šatníkom,  obývaciu izbu, kuchyňu a jedáleň. Ako prvé však zaujme zvýšená svetlá výška priestoru, ktorá je definovaná klesajúcim terénom. 

zdroj: Ľubomír Peráček, ml.

Nočná časť je rozdelená do izieb s vlastnými kúpeľňami, ktoré majiteľovi ponúkajú luxusný výhľad do voľnej prírody. V celkovej dispozícii sa nachádza aj obytná chodba, ktorá je od átria predelená presklenou stenou. V tejto časti si môže majiteľ v pokoji prečítať knihu, odpočinúť si alebo zahrať na piane. 

Dom pozostáva z 5 izieb a statická doprava je riešená státím pre 2-3 autá. Tie sa nachádzajú na parcele v rámci spevnených plôch. Celý pozemok má rozlohu 1 644 metrov štvorcových, pričom zastavaných je 250 metrov štvorcových. Čistá úžitková plocha sa rozprestiera na 214 m2

zdroj: Ľubomír Peráček, ml.

Zaujímavá je aj skutočnosť, že dom má veľmi nízku energetickú spotrebu, čím je zaradený do kategórie nízkoenergetických domov vysokého konštrukčného štandardu.  Materiály, ktoré boli použité pri realizácii projektu, predstavujú ekologickú špičku nielen z hľadiska kvality, ale aj z hľadiska uhlíkovej stopy, recyklovateľnosti a trvalej udržateľnosti. 

zdroj: Ľubomír Peráček, ml.
zdroj: Ľubomír Peráče, ml.
zdroj: Ľubomír Peráček, ml.
zdroj: Ľubomír Peráček, ml.

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá