Stolička z dielne Zlatoša a Trubana má limitovanú edíciu. Z jednej výplaty si ju nekúpiš

  • Startup, pri ktorého zrode stál tréner Vlado Zlatoš a Michal Truban z Progresívneho Slovenska, predstavil novinku
  • Je ňou limitovaná edícia inteligentnej stoličky neseda, za ktorú zaplatíš viac ako 1 000 eur
  • V ponuke bude len 45 kusov a bude mať na sebe meno nového majiteľa
neseda
neseda.com
  • Startup, pri ktorého zrode stál tréner Vlado Zlatoš a Michal Truban z Progresívneho Slovenska, predstavil novinku
  • Je ňou limitovaná edícia inteligentnej stoličky neseda, za ktorú zaplatíš viac ako 1 000 eur
  • V ponuke bude len 45 kusov a bude mať na sebe meno nového majiteľa

Je celkom pravdepodobné, že aj v tomto momente sedíš. Možno to vyžaduje tvoje povolanie, alebo len jednoducho oddychuješ. Ako sa však hovorí, sedenie je novým fajčením a či už sa nám to páči alebo nie, nepriaznivo vplýva na naše zdravie.

Už pred niekoľkými rokmi si to čoraz intenzívnejšie začali uvedomovať tréner Vlado Zlatoš, ktorého v nápade podporil aj Michal Truban. Spoločne sa rozhodli predstaviť stoličku, ktorá rieši problém dlhodobého sedenia, ktoré trápi značnú časť pracujúcich ľudí.

Vlado a Michal dali hlavy do kopy a predstavili projekt neseda – riešenie pre všetkých so sedavým povolaním.Neseda je prvá slovenská stolička, ktorá rešpektuje skutočnosť, že ľudskému telu nie je prirodzené a zdravé sedieť niekoľko hodín v rovnakej polohe,“ objasňuje tím značky.

8-hodinové sedenie za stolom môže byť konečne minulosťou. Ako budú naše kancelárie vyzerať v roku 2030?

Inteligentná stolička neseda nie je klasickou ergonomickou stoličkou. Tie podľa odborníkov prišli, aby ľudí chránili pred fyzickým utrpením, ktoré vzniká zlým držaním tela počas sedu, ale neriešia problémy z dlhodobého sedenia spôsobené neaktivitou tela.

Od myšlienky zrodu prvej inteligentej stoličky už ubehlo 5 rokov. K oslave tohto výročia značka prináša niečo špeciálne – limitovanú sériu s podpisom kupujúceho.

zdroj: Vlado Zlatoš/ neseda.com

„Spojili sme funkčný dizajn s krásnymi a luxusnými materiálmi, vďaka čomu vznikla úplne nová trieda stoličky. Inovatívna, vzácna a tentokrát bude zdokonalená tým najdôležitejším – vašou menovkou.“ Predajný počet je úzko obmedzený na 45 unikátnych stoličiek. Číslo tvojej stoličky bude vygravírované popri tvojom mene podľa poradia. 

Fanúšikom luxusných automobilov je určite dobre známy aj pojem Alcatra, ide o hi-tech materiál, ktorý sa používa ako poťah sedadiel. Teraz ho nájdeš aj na stoličke neseda. Cena limitovanej edície nesedy je 1499 eur. Cena štandardnej nesedy začína na sume 697 eur.

neseda.com
zdroj: neseda.com
zdroj: neseda.com

V súvislosti so sedením je podľa odborníkov dôležité si uvedomiť, že nič také ako správne sedenie jednoducho neexistuje. Pretože ak ostaneš v jednej polohe dlhšie ako hodinu, podporuješ tým negatívne vplyvy pasívného sedenia. 

„Úplné riešenie nie je ani dať si niekoľko minút pauzu, ak si zas sadnete do tej istej polohy. Preto sme vyvinuli stoličku neseda. Je špeciálne navrhnutá tak, aby ste na nej mohli striedať polohy sedenia. Menením geometrie tela zostane telo aktívne, svaly sa nezačnú skracovať a podporíme cirkuláciu krvi v celom tele,” vysvetľuje Vlado Zlatoš.

Je pre teba dlhodobé sedenie problém?

V nasledujúcom videu skúsený tréner Vlado Zlatoš vysvetľuje, ako môžeš zabrániť vplyvu dlhodobého sedenia menením polôh sedenia v 20-45 minútovom časovom intervale. 

Ak patríš medzi ľudí, ktorí si produkt potrebujú pred kúpou poriadne ohmatať, takúto možnosť máš aj v prípade nesedy. Showroomy nájdeš na Slovensku a aj Česku. Môžeš si tu otestovať mechaniku nesedy na vlastnej koži, skúsiť všetky polohy sedenia, ktoré sa dajú na nej realizovať, dotknúť sa materiálu a obzrieť si všetky jej detaily.

Zdroj: neseda.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK