Stovky detí zo Zvolena čistili mesto, spoločne vyzbierali 148 vriec odpadkov

  • Čisté sídliska a príroda by mali byť úplnou samozrejmosťou, no bohužiaľ tomu tak nieje
  • Slovenské mestá a dobrovoľníci sa spájajú, aby urobili našu krajinu čistejšou
  • Projekt Spolu Vyzbierame/Urobíme Viac je toho skvelým príkladom
TASR
  • Čisté sídliska a príroda by mali byť úplnou samozrejmosťou, no bohužiaľ tomu tak nieje
  • Slovenské mestá a dobrovoľníci sa spájajú, aby urobili našu krajinu čistejšou
  • Projekt Spolu Vyzbierame/Urobíme Viac je toho skvelým príkladom

Posledné mesiace sa našou krajinou šíri viacero iniciatív za čistejšie Slovensko a za život v mestách bez odpadkov. Informovali sme o viacerých chvályhodných aktivitách, kedy sa mladí aj starší, deti aj dospelí rozhodli vyjsť do ulíc a do prírody, aby vyzbierali odpadky.

Aktuálne sa úspešným projektom na zber odpadu môže pochváliť mesto Zvolen, ktoré vďaka iniciatíve Spolu Vyzbierame/Urobíme Viac vyzbierali 148 plných vriec odpadu a vyčistiť sa im podarilo až 8 rôznych lokalít v meste Zvolen. Celkovo sa do projektu zapojilo 334 detí zo 7 základných a stredných škôl.

„Deti sa stávajú inšpiráciou pre nás, dospelých. Stále veľkým problémom v meste sú opakujúce sa čierne skládky. Neustále tento problém riešime s mestskou políciou a okresným úradom vo Zvolene. Bez pomoci občanov to však ide len ťažko,“ uviedla v tlačovej správe TASR primátorka mesta Zvolen Lenka Balkovičová.

Stredná odborná škola hotelových služieb a obchodu čistila Podborovú. Ďakujeme!

Gepostet von Mesto Zvolen am Donnerstag, 11. April 2019

Hovorkyňa Mestského úradu vo Zvolene Eva Hapčová informovala TASR, že akcia zberu odpadkov sa konala na sídliskách Podborová, Zlatý potok, Sekier, v okolí nákupného centra na Západe, v okolí nákladnej stanice, v centre mesta a vo Višňovského parku.

Veľkou mierou prispeli aj samotné školy, ktoré deti navštevujú a svojich žiakov na tento projekt uvolnili z vyučovania. Zaslúžia si palec hore a menovite išlo o školy Stredná odborná škola hotelových služieb a obchodu, PinkHarmony Academy, Stredná priemyselná škola dopravná, Základná škola (ZŠ) Alexyho, ZŠ P. Jilemnického 1, ZŠ P. Jilemnického 2 a ZŠ Námestie mládeže.

Okrem základných a stredných škôl sa do iniciatívy Spolu Vyzbierame/Urobíme Viac zapojili a podujatie podporili podľa webu zvolen.sk aj spoločnosti Continental Automotive Slovakia s.r.o. a METRO Cash & Carry s.r.o..

Hovorkyňa mesta doplnila a vyzdvihla aj individuálnu snahu iných združení a škôl: „Vlastné aktivity na očistu mesta organizovalo aj Gymnázium Ľudovíta Štúra, ZŠ Hrnčiarska a množstvo dobrovoľníkov zo zvolenských združení či jednotlivcov,“ hovorí.

Žiaci a učitelia Spš Dopravná Zvolen sa povenovali Zlatému potoku a čistili napr. tento potok. Ďakujeme!

Gepostet von Mesto Zvolen am Donnerstag, 11. April 2019

Iniciatíva mesta Zvolen zďaleka nebola ojedinelým prípadom, o ktorom sme ťa informovali. Len pred niekoľkými týždňami rezonoval v krajine projekt #upracmesislovensko, ktorého iniciátorom bol Marcel Krajčo. Projekt vytiahol ľudí do ulíc na spoločné brigády počas víkendu 13. apríla a podporu mal od viacerých populárnych instagramových účtov či známeho youtubera. O tomto projekte, ktorý má za cieľ chrániť našu krajinu a vyhnúť sa znečisteným uliciam, mestám, riek či krásnej prírody, si viac prečítaj v našom článku TU.

Z zmienku stojí aj „gruntovanie“ na Horehroní – reč je o projekte, o ktorom sme ťa informovali a zásluhou stoviek dobrovoľníkov sa im podarilo vyčistiť mnohé turistické chodníky v tejto malebnej časti našej krásnej krajiny.

zdroje: zvolen.sk; TASR

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK