Strana Za ľudí sa rozpadá. Od Remišovej odchádza ďalšia poslankyňa, adresovala jej aj slová kritiky

  • Veronika Remišová prišla o ďalšiu poslankyňu, Andrea Letanovská opúšťa stranu
  • Vo svojom vyjadrení tvrdí, že jej pretiekol pohár trpezlivosti
Remišová Slovensko politika
TASR/Jaroslav Novák
  • Veronika Remišová prišla o ďalšiu poslankyňu, Andrea Letanovská opúšťa stranu
  • Vo svojom vyjadrení tvrdí, že jej pretiekol pohár trpezlivosti

Remišovej strana prišla o ďalšieho človeka. Počas posledných mesiacov z Za ľudí odišlo už niekoľko ľudí. Najnovšie je to bývalá poslankyňa a lekárka Andrea Letanovská. Na svojom profile na Facebooku uviedla, že pred dvoma rokmi do strany Andreja Kisku vstupovala s veľkými víziami. „Uverila som jeho vízii o lepšom Slovensku a faktu, že politika je tá cesta. Mala to byť cesta k zmene, ktorej nositeľom bude vláda čestných a odborne zdatných ľudí, ktorá bude mať dôveru občanov. Žiaľ situácia sa vyvinula inak,“ píše.

Včera som vystúpila zo strany ZA ĽUDÍ.Pred dvomi rokmi, keď som sa pripojila k projektu bývalého prezidenta SR Andreja…

Posted by Andrea Letanovská on Saturday, May 8, 2021

Podľa nej sa zmeny síce dejú ale nie tak, ako si predstavovala. „Predstavy o vláde slušných odborníkov, ktorí si dokážu získať a udržať dôveru svojich voličov aj po voľbách, sa však nenaplnili. Dôvera vo vládu, v politikov a v štátne inštitúcie je najnižšia za veľmi dlhé obdobie,“ hodnotí. Nepáčia sa jej konflikty v koalícii a to, ako vplývajú na občanov počas koronakrízy.

Remišová nie je dosť silná

Kritiku smerovala aj do vnútra strany. Podľa nej mali byť symbolom zmeny a slušnosti v politike, no nestalo sa tak. Naznačila, že Veronika Remišová nie je dostatočnou náhradou za Andreja Kisku. „Čiastočne pre nešťastnú zhodu okolností, kedy podlomené zdravie Andreja Kisku neumožnilo jeho ďalšie pôsobenie v pozícii predsedu strany. A čiastočne preto, že novozvolená predsedníčka Veronika Remišová nedokázala uchopiť a rozvíjať odkaz zakladateľa strany,“ napísala v statuse. Podľa Letanovskej nie je dostatočne zásadová a často má nejasné postoje.

zdroj: TASR/Martin Baumann

Jedným z hlavných dôvodov, pre ktoré sa rozhodla odísť, je kauza okolo ministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej. Kauza je podľa nej vykonštruovaná a vedenie Za ľudí sa vraj ministerky nezastala dostatočne. „Na Slovensku sme si zvykli, že pri útoku opozície na člena vlády, koaliční partneri sa zomknú a spoločne obhajujú svojho partnera. Často až ad absurdum. V poriadku, veď na vyšetrenie prípadu a spravodlivé nestranné posúdenie miery zavinenia tu máme orgány činné v trestnom konaní a súdy,“ píše.

Je podľa teba Veronika Remišová dobrou líderkou?

Posledná kvapka

Práve nejednoznačný postoj Remišovej voči ministerke je poslednou kvapkou. „A práve táto skutočnosť je pre mňa úplne poslednou kvapkou v pohári. Môj pohár schopnosti akceptácie absurdity a nečistoty politiky pretiekol a už ďalej nebude Veronika Remišová a zvyšok vlády jednať aj v mojom mene. Preto odchádzam,“ napísala na záver.

kolíková
zdroj: TASR/Jaroslav Novák

NRSR má o vyslovení nedôvery ministerke na návrh opozičného Smeru-SD rokovať v pondelok, píše TASR. Šéf strany Robert Fico ozrejmil, že dôvodom majú byť okrem iného podozrenia okolo obchodu spoločnosti Elektronika, v ktorej predsedníctve Kolíková v minulosti figurovala. Namieta najmä zmluvy firmy Elektronika s RTVS či s Divadlom Nová scéna. Zmluvné vzťahy medzi RTVS a spoločnosťou Elektronika má preveriť aj Rada RTVS.

SaS a Za ľudí jednoznačne stoja za ministerkou. Dnes jej podporu vyslovilo aj hnutie Borisa Kollára. OĽaNO sa chystá všetky nejasnosti spísať a požiadať ju o vysvetlenie, píše Denník N.

Zdroje: Denník N, Facebook

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech