Strata dát je omnoho väčšie riziko než sa zdá. Poznáme riešenie, ako si pohodlne zálohovať dáta bez poplatkov

  • Na privátny cloud bezpečne uložíte nielen svoj biznis nápad, ale aj dôležité dokumenty
  • Všetko bez akýchkoľvek mesačných poplatkov
Snímka obrazovky 2020-06-12 o 10.02.03
Synology
  • Na privátny cloud bezpečne uložíte nielen svoj biznis nápad, ale aj dôležité dokumenty
  • Všetko bez akýchkoľvek mesačných poplatkov

Máte skvelý nápad, strávite hodiny prípravami plánu a analýz – alebo už dokonca máte rozbehnutý biznis s vybudovanou databázou klientov – a predstavte si, že vám jedného dňa odíde počítač, stratíte USB kľúč či externý disk, na ktorom ste mali všetko uložené. Už sa vám niečo podobného stalo alebo sa tomu chcete do budúcna radšej vyhnúť?

Osobne som zálohu Time Machine na svojom Macu nevyužíval. Jednak kvôli tomu, že som nemal disk, na ktorý by som mohol zálohovať a taktiež mi prišlo nepraktické zakaždým počas zálohovania pripájať externý disk. To sa však zakúpením Synology NAS zmenilo,“ hovorí Pavel, šéfredaktor magazínu Jablíčkář.

Dlhodobým problémom podnikateľov (vrátane freelancerov a startupistov) je, že digitálne súbory sú kade-tade porozhadzované – niečo v počítači, niečo v telefóne, niečo na disku, USB-čkach, v cloude, v emailoch, v správach na Facebook a Instagrame. Aby ste mohli tieto súbory konsolidovať do jedného bezpečného miesta, potrebujete centralizované a bezpečné úložisko. Počuli ste už o privátnom cloude Synology NAS?

 

Čo je to NAS?

NAS (Network Attached Storage) je inteligentné úložné zariadenie, neveľká krabica (menšia od notebooku), pripojená k domácej alebo kancelárskej sieti. Do NAS môžete uložiť všetky súbory svojich  kolegov – od dôležitých dokumentov až po cenné zbierky fotografií, hudby a videa.

Z notebooku, tabletu, mobilu. Pomocou webového prehliadača alebo mobilných aplikácií môžete k multimédiám  pristupovať cez internet!

Aj malé firmy a freelanceri musia uchovávať stále väčšie objemy dát. A keďže málo z nás si môže dopriať luxus samostatného IT-čkára, hľadáme dostupné riešenie pre zálohovanie, zdieľanie a súčasnú spoluprácu na dokumentoch.

Existuje niečo také? Jasné a dokonca máme pre vás zľavový kód na populárny model Synology NAS DS218+. Stačí kliknúť sem a zadať tajný zľavový kód „start“, s ktorým získate do 21.6. super zľavu. Kód stačí zadať do časti Poznámka a zľava bude vypočítaná v potvrdzujúcom emaile.

„Počkať, neslúži ale na rovnaký účel práve tradičný súborový server a verejný cloud?“

Mnoho firiem začína ukladaním súborov na tradičný server, ale keď dôjde na spoluprácu alebo zálohovanie, rýchlo zistí, že toto nestačí. Môžete sa rozhodnúť využívať verejný cloud – tu sú však na mieste obavy – netušíte, kde sa dáta fyzicky nachádzajú a zároveň platíte za tieto služby nehorázne mesačné poplatky.

Stále ešte zdieľate prílohy cez mail? To je poriadne neefektívne – ako často narazíte na problém s max. veľkosťou prílohy?

All-in-one riešenie pre každú menšiu firmu

Synology NAS je all-in-one riešením, ktoré spája jednoduchosť a spoľahlivosť. NAS slúži ako váš súkromný fyzický cloud, ale aj ako kamerový systém, automaticky zálohuje vaše PC, fotky z telefónu, umožňuje zdieľanie bez obmedzení.  Pre firmy taktiež slúži ako privátny mailový server, instant messenger, VPN server a mnoho ďalšieho – je len na vás, čo z toho použijete..

V ére home officov je zvýšený záujem práve o riešenia, ktoré dokážu znížiť náklady na IT, ale zároveň ponúkajú funkcie, ktoré sú známe z platených prémiových služieb. Typická výzva, ktorú zákazníci riešia, je zálohovanie. Odpoveďou je Active Backup for Business, ktorý bez akýchkoľvek licencií prináša funkcie prémiových zálohovacích balíčkov, už aj pre malé firmy a startupy.

Ponúka zálohu vášho PC alebo servera a rýchle obnovenie súborov, ale aj celých počítačov. Už nikdy o nič dôležité neprídete. Umožňuje zároveň, bez ďalších nákladov na softvérové licencie, zálohovať neobmedzený počet koncových bodov Windows, systémov VMware, Hyper-V a súborových serverov.

Všetko stále so sebou, bez akéhokoľvek USB kľúča

Pomocou jednoduchej služby Synology QuickConnect máte k dátam v zariadení NAS prístup odkiaľkoľvek na svete. A nepotrebujete pritom poznať žiadne zložité sieťové nastavenia. Stačí zadať v prehliadači webovú adresu vášho NAS-ka a ste pripojení ku všetkému, čo ste naň nahrali. Opäť, bez žiadnych mesačných poplatkov či licencií. Zo všetkých zariadení, kedykoľvek.

zdroj: Synology

A teraz si ho môžete vyskúšať aj vy!

Na populárny model Synology NAS DS218+ je teraz špeciálna akcia – získate ho na tomto odkaze s extra (tajnou) zľavou s využitím kódu „start“, ktorý nie je nikde verejný. Začnite ukladať dáta rozumne a pracovať s nimi moderným spôsobom, ktorý zabezpečí súkromie vašich dát.

Zároveň ich môžete zdieľať s členmi vašej rodiny, tímom alebo klientami. Všetko máte pod palcom VY. Využi s kódom „start“ zľavu platnú iba v období od 12.6.2020 do 21.6.2020. Kód stačí zadať do časti Poznámka a zľava bude vypočítaná v potvrdzujúcom emaile.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech