„Stratené” majetkové priznanie Rudolfa Kusého odhalilo lukratívne byty a nadpriemerný plat

  • Len nedávno Rudolfa Kusého obvinili z korupcie a brania úplatku
  • Jeho majetkové priznanie záhadne zmizlo
  • Toto sú majetky rodiny Kusých
Rudolf Kusý, Nové Mesto
Na fotografii je Rudolf Kusý a bytový dom, v ktorom býva, TASR/Jaroslav Novák, Startitup/Barbora Plávalová
  • Len nedávno Rudolfa Kusého obvinili z korupcie a brania úplatku
  • Jeho majetkové priznanie záhadne zmizlo
  • Toto sú majetky rodiny Kusých

Exstarosta Nového Mesta Rudolf Kusý sa napriek nadštandardnému platu nechal podľa vyšetrovateľa NAKA zlákať na korupčné chodníčky. Redaktori Startitup vzhľadom na aktuálne obvinenie, ktorému bývalý funkcionár čelí, preto pátrali po jeho plate a majetku. No po majetkovom priznaní stále aktívneho župného poslanca sa akoby zľahla zem. Dokument sa totiž na stránke Nového Mesta nenachádza.

Na začiatok si však pripomeňme, čoho sa mal exstarosta vlastne dopustiť. Nominant koalície hnutia Sme rodina, strany KDH, Za ľudí, Dobrá voľba a Umiernení čelí závažnému obvineniu zo strany elitných vyšetrovateľov Národnej kriminálnej agentúry.

Podľa nich totiž cez sprostredkovateľa prijal od developera F-Luxus 150-tisícový úplatok za podpísanie územného rozhodnutia. Najvyšší súd v pondelok rozhodol, že bude Kusý stíhaný na slobode.  

Exstarosta, ktorý sa v minulosti pasoval za bojovníka proti divokým developerom, svoje obvinenie považuje za „odporné“. Nepochopiteľné na celej kauze je hlavne to, že inkriminovaný projekt výstavby dvoch bytoviek na Kramároch, za ktorý mal Kusý peniaze zobrať, predtým sám odsudzoval a v boji proti developerovi sa dokonca angažoval aj po boku aktivistov.

 

Ešte počas minulého týždňa, keď niekdajší zástupca Nového Mesta skončil v putách, médiá čakali policajtov aj pred jeho bytom, ktorý sa nachádza v lukratívnej lokalite na Americkej ulici v Novom Meste. Zhodou okolností len pár metrov od budovy Prezídia policajného zboru na Račianskej ulici, v ktorej už v tom čase Kusý sedel zoči-voči vyšetrovateľovi.

Rudolf Kusý, Nové Mesto
zdroj: SIU/Barbora Plávalová

To však redaktori ešte nemohli tušiť a keďže mali informácie, že Kusého na úrade policajti nezastihli, vytrvalo stáli pred jeho domom. Po chvíli z päťposchodového historického bytového domu vyšla staršia pani. Tá novinárom prezradila nielen to, že Rudolf Kusý naozaj v dome býva, ale zmienila sa aj o tom, že mu tam patria hneď tri byty.  

V redakcii Startitup sme aj kvôli tvrdeniu susedy bývalého starostu začali s preverovaním tejto informácie. K majetkovým pomerom bývalého starostu sme nakoniec predsa len dostali. Z dokumentu, ktorý má byť aj podľa vyhlásenia hovorcu ZMOS na mestskej stránke zverejnený, sa dozvedáme skutočne zaujímavé informácie. Napríklad to, že starostov plat sa v roku 2019 šplhal vysoko nad 3-tisíc eur mesačne alebo to, že spolu so svojimi rodinnými príslušníkmi vlastní sedem bytov.

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Zdroje: banm.sk, skolkaprekramare.sk, kataster.sk, kataster.sk, abs.ak, kataster.sk

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá