Stráviť noc v mrazivom paláci môžeš aj ty. Toto sú ľadové hotely Európy, ktoré si zamiluješ

  • Nič pre milovníkov tepla a komfortu, noc v ľadovom hoteli je výzva a zážitok v jednom
  • Ľadové hotely menia rozprávku na skutočnosť a pre turistov sú obrovským lákadlom
  • Stráviť noc medzi stenami z priezračného ľadu môžeš aj ty a ani nemusíš zarábať milióny
tšfergerg
Icehotel
  • Nič pre milovníkov tepla a komfortu, noc v ľadovom hoteli je výzva a zážitok v jednom
  • Ľadové hotely menia rozprávku na skutočnosť a pre turistov sú obrovským lákadlom
  • Stráviť noc medzi stenami z priezračného ľadu môžeš aj ty a ani nemusíš zarábať milióny

Rozprávkové dielo vysekané z ľadu nájdeš každý rok aj v Tatrách na Hrebienku. Tatranský dóm však slúži len pre oko a extravagantný nocľah by si tu hľadal ťažko. Ak však zájdeš trochu ďalej za hranice Slovenska, môžeš si užiť zážitok na celý život a prenocovať v skutočnom ľadovom hoteli, ktorý z kusov ľadu vysekali majstri sochári. Nielen deti sa tu budú cítiť ako v rozprávke o ľadovom kráľovstve, veď koho by tieto veľdiela neočarili?

Švédsko

Absolútne najstarší, najväčší a najslávnejší Icehotel nájdeš v meste Jukkasjarvi vo švédskom Laponsku, jeho história siaha až do roku 1989. Icehotel získal ocenenie Travellers choice 2017 na Tripadvisore a je jednou z top turistických atrakcií vo Švédsku. Nahráva mu aj poloha za polárnym kruhom, kde môžeš s istou dávkou šťastia sledovať aj polárnu žiaru. Najväčším benefitom však je, že hotel funguje po celý rok. Nájdeš tu všetko, čo v klasickom hoteli, teda izby, reštaurácie, ale tiež luxusný Icebar a dokonca aj kaplnku, ktorú vyhľadávajú snúbenci z celého sveta. Návštevníkom sa odporúča stráviť jeden deň v chladnej izbe, kde teplota dosahuje -5 až – 8 stupňov Celzia, a ďalšie v klasickej teplej izbe. Za jednu noc v ľadovej Art suite s raňajkami a saunou v cene zaplatíš v januári približne 700 eur. Mastná suma, no zážitok na celý život.

It’s Christmas Day and we would like to share this thoughtful Art Suite in ICEHOTEL 28. Daily Travellers is made by Alem Teklu & Anne Karin Krogevoll. Photo Asaf Kliger. Lightning by ICEHOTEL Lighting team. ____________________________ We are all in the same boat. We are all humans, worthy of love, safety and a home. Every day, people travel across oceans to find their fortune, or seeking refuge. Sometimes the grass isn’t greener on the other side; sometimes it’s the only option you’ve got. “We believe in the strength and worth of each person – no matter who you are or where you’re from.” ____________________________ About the artists. Anne Karin Krogevoll is a Norwegian sculptor whom you’ll find in her ceramic studio in a silent fjord or in the vital Tuscany, where she works with the beautiful white marble of Carrara. Alem Teklu is an Ethiopian artist based in Italy who works with marble, clay and bronze. She has opened an art school in Ethiopia and is passionate about children’s education and migration issues, which influence her work. ____________________________ @asafkliger #icehotelsweden #icehotel #icehotel28 #sweden #visitsweden #swedishlapland #iceart #interiordesign #travellers

Príspevok, ktorý zdieľa ICEHOTEL Sweden (@icehotelsweden),

Fínsko

Ľad a Fínsko, to jednoducho ide k sebe. Aj preto tu nájdeš hneď niekoľko snežných ubytovaní. Jedným z top je Snow Village v meste Kittilä v Laponsku. Ide o celú ľadovú dedinku postavenú z miliónov kilogramov snehu a stoviek kíl priezračného ľadu. Unikátom tejto laponskej atrakcie sú ľadové tunely, ale výstava sôch s témou Game of Thrones. Okrem ľadových izieb tu nájdeš dve reštaurácie a bar, rovnako tiež aktivity ako rybárčenie v ľade, psie záprahy či sobie safari. Za noc v hoteli zaplatíš približne od 250 eur vyššie. Ďalším top miestom je Snow Hotel v meste Kemi. Každá izba je krásne nasvietená a vyzdobená vyrezávanými sochami. Okrem nocľahu máš v cene aj raňajky a návštevu atrakcie SnowCastle od Kemi. Ide o snežný hrad, ktorý je otvorený od januára do apríla a nachádza sa v ňom aj najväčšia snežná reštaurácia na svete pre 200 hostí. Za jednu noc v dvojlôžkovej izbe v Snow Village Hotel zaplatíš od približne 300 eur vyššie.

Rumunsko

Ľadové veľdiela však nenájdeme len na severe Európy. Populárny je aj ľadový hotel pri jazere Bâlea v rumunskej Transylvánii. Prekrásne jazero leží vo výške približne 2-tisíc metrov nad morom v pohorí Făgăraş. Práve zamrznutá voda z jazera je využívaná na výrobu ľadových blokov na stavbu hotela. Skúsení remeselníci okrem toho majú plné ruky práce s ručným vyrezávaním postelí a sôch z ľadu. Ako v ostatných ľadových hoteloch, aj tu sa vyspíš na pravých kožušinách. Do hotela sa v zime dostaneš len lanovkou a okrem ubyovania sa tu aj dobre naješ v luxusnej reštaurácii či napiješ z ľadového pohára v ľadovom bare. Súčasťou hotela je tiež ľadový kostol. Hotel tento rok otvorili len nedávno, 23. decembra, a ponúka zážitok za pomerne dostupnú cenu. Za jednu noc v hoteli totiž zaplatíš „len“ od 149 eur. Na Booking.com však narazíš aj na ceny okolo 70 eur za dvojlôžkovú izbu na noc.

Aujourd’hui mes gurus je me prête au temps extérieur et je vais vous montrer les destis les plus glacées au monde ! ❄️ Mais attention, pas n’importe lesquelles, des destinations absolument sublimes où l’on aimerait s’y rendre équipés d’une grosse doudoune et d’un bonnet en poils de yak. 😍 Je commence par le ice hôtel en Roumanie qui est un hôtel fait totalement en glace 😮 Alors vivez une expérience totalement insolite dans cet hôtel perché dans les montagnes de Fagaras ! 🏔️ Avec un verre de vodka tout est supportable 😝 ________________________________________ #holidaygurufr #holidayguru #travelblog #travelgram #roumanie #glacé #icehotel #glace #insolite #fagaras #baleaicehotel #lacbalea

Príspevok, ktorý zdieľa @ holidaygurufr,

#iceglasses❄️ #originalglasses💯 #travelaroundromania

Príspevok, ktorý zdieľa AroundTheWorld🌏 ShotsShots 📸 (@aroundtheworld_emotions),

Ukrajina

Krásny hotel postavený zo snehu a ľadu otvárajú každý rok v decembri aj v ukrajinskom lyžiarskom stredisku Bukovel. Je usadený v čarovných karpatských horách a poveternostné podmienky sú tu o čosi menej extrémne ako na severe. Teplota vnútri hotela dosahuje najmenej -2 až -5 stupňov Celzia, preto sa spí opäť v teplých spacákoch a na kožušinách.Tamojšia ľadová stavba je tiež skromnejšia a ponúka len 5 izieb pre 10 hostí, no nájdeš tu aj fancy ľadovú reštauráciu a samozrejme na takomto mieste nesmie chýbať bar, kde sa zahreješ niečím ostrým, ale pochutnáš si aj na bohatej zmrzlinovej ponuke. Steny tohto hotela nie sú také priezračné, pretože v materiáli prevažuje sneh nad ľadom, a stavba je komponovaná ako zoskupenie piatich iglu. Pre malú kapacitu sa odporúča bookovať izbu vo veľkom predstihu.

To samozrejme nie je všetko a v Európe aj iných častiach sveta nájdeš ďalšie podobné atrakcie. Turisti ich milujú, preto s rezerváciou nikdy netreba otáľať. Za trochu viac plánovania a peňazí to však určite stojí.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech