Študenti migrujú do Bratislavy a na intráky. Pozreli sme sa na to, aká strava ich tam čaká (PREHĽAD)

  • Stravovanie na internáte nemusí byť až tak zlé, ako si mnoho ľudí predstavuje
  • Pozreli sme sa na to, ako v roku 2020 vyzerá jedlo na intrákoch
Eat&Meet
Eat&Meet
  • Stravovanie na internáte nemusí byť až tak zlé, ako si mnoho ľudí predstavuje
  • Pozreli sme sa na to, ako v roku 2020 vyzerá jedlo na intrákoch

Študovať na vysokej škole, žiť na internáte a popri tom sa pravidelne stravovať je určite na Slovensku veľkou výzvou. Život na internáte si od teba z hľadiska správnej výživy vyžiada často krutú daň. Každý sa preto teší domov na víkendový vývar od mami a teplú stravu, na ktorú študenti občas zabúdajú. 

Ako funguje stravovanie v študentskom mestečku Mlyny v Bratislave? Kde všade sa naješ, koľko za jedlo zaplatíš a a akú stravu ti jedálne ponúkajú? Toto sú často otázky budúcich študentov, ktorých kroky smerujú na známy internát Mlyny.

Prinášame ti prehľad o internátnych jedálňach, ktoré ti ponúkajú vcelku slušný výber z rôznych druhov jedla za minimálnu sumu. Ak teda smeruješ na internát, nemusíš sa báť, hladný nebudeš.

Venza na Mlynoch

Mňamky ako od mamky! To je heslo Venzy, ktorá ponúka študentskú stravu v areáli internátov Mlyny. Jedáleň je otvorená počas pracovného týždňa od 7:00 do 20:30. Venza ti neponúka len obedové menu, ale môžeš prísť aj na raňajky a večeru. Výdaj raňajok je uvádzaný od 7:00-10:30. Na výber máš z veľkej škály jedál. Od klasických mäsitých, cez sladké, až po vegetariánske či dokonca vegánske.

Vždy máš možnosť kombinovať jednotlivé súčasti jedla, teda zvoliť si prílohy podľa tvojej chuti. Rána nie sú ránami bez šálky kávy a vo Venze to vedia. K raňajkám si môžeš zobrať šálku kávy alebo si vybrať zo šiestich príchutí nápojov zo samoobslužných nápojových strojov. Len tak, zadarmo, aby si mal krajší deň.

Ceny jedál sú rozdelené na dve zložky. Prvá je klasická cena, ktorú stravník zaplatí v prípade, že nemá ISIC kartu. Za raňajkové menu zaplatíš 2,30 €. Obedové menu vrátane polievky a nápoja ťa vyjde približne 3,90 € v závislosti od toho, aké jedlo si dáš.

So študentskou kartou ISIC je strava o dosť lacnejšia. Samotné raňajky stoja 0,90 € v závislosti od toho, čo preferuješ. Obedové menu sa pohybuje od 1,30 €, pričom samotná polievka stojí 0,50 €. K dispozícii máš široký výber príloh, šalátov a kompótov. 

Venza
zdroj: Facebook/Venza

Eat&Meet

Jedáleň v areáli internátov Mlyny ti ponúka celodenné stravovanie aj s raňajkami. Počas víkendu si tu môžeš dať obed a večeru. Eat&Meet je počas pracovných dní možné navštíviť od 7:00-20:30 a raňajky sú podávané od 7:00-10:30. Jedáleň je otvorená aj cez víkend a to od 9:00-19:00, pričom raňajky ti milé kuchárky pripravia od 9:00-10:30.

Každý deň sú v jedálni pripravované čerstvé 2 druhy polievok, minimálne 7 druhov hlavných jedál, rozličné prílohy, ktoré si môžeš zvoliť podľa chuti, svieže šaláty a dezerty. Taktiež si celodenne môžeš objednať od kuchárov rozličné druhy zapečených toastov. K jedlu okrem čaju a sódy zdarma ponúka táto jedáleň aj platené soft drinky, kávu, čaj a džúsy.  

1+1 zadarmo v deň tvojich narodenín – ak sa pri platbe svojho menu preukážeš pokladníčke, že máš narodeniny, tebe a jednej ďalšej osobe, ktorá bude s tebou, radi zaplatia menu. V Eat&Meet sú pravidelné súťaže o atraktívne ceny a stáli zákazníci si u nich po každom nákupe môžu vhodiť vyplnený pokladničný blok do schránky a tým zvýšia svoju šancu na výhru.

Ceny sa opäť nešplhajú vysoko. V prípade, že máš študentskú kartu, platí dotácia na menu aj tu. Za raňajkové menu zaplatíš od 0,50€, pričom na výber máš zo širokého spektra jedál od sladkého až po slané. Cena za obed a večeru sa pohybuje od 1,30 €, za polievku zaplatíš 0,50 €, k dispozícii máš aj na výber z rôznych príloh a šalátov. 

Eat&Meet
zdroj: Facebook/Eat&Meet

Pizza & Pasta

Nie je to jedáleň, no dokážeš sa najesť aj tu. Ak ťa prepadne večer alebo v noci hlad, je tu pre teba aj nočná prevádzka pizze. Prevádzka sa nachádza na chodbe pri Eat&Meet na internátoch Mlyny, konkrétne v átriovom domčeku, blok D. V ponuke je pizza, 2 druhy zapekaných cestovín a nealko nápoje. Každý týždeň sú v ponuke aj 2 pizze týždňa.

Prevádzka počas dňa otvorená nie je, navštíviť ju môžeš len vo večerných a nočných hodinách. Počas pracovných dní si po pizzu môžeš prísť od 20:30-4:00. Cez víkend sú otváracie hodiny o čosi kratšie a to od 19:00-2:00. Pizza&Pasta funguje ako výdajne okienko.

Zdroje: mlyny.uniba.sk, facebook.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK