Študenti STU prišli s renováciou trhoviska na Miletičovej, hlasovať môžeš aj ty.

  • Zeleň, oddychové a rekreačné centrá, cyklotrasa. Študenti architektúry STU prichádzajú s 13 návrhmi na renováciu. Vybrať ten projekt, ktorého realizácia nastane, môžeš do zajtra aj ty.
1
facebook.com/Trhovisko Miletičova
  • Zeleň, oddychové a rekreačné centrá, cyklotrasa. Študenti architektúry STU prichádzajú s 13 návrhmi na renováciu. Vybrať ten projekt, ktorého realizácia nastane, môžeš do zajtra aj ty.

Najznámejšie trhovisko v Bratislave na Miletičovej ulici sa rozhodlo zastupiteľstvo mestkej časti Ružinov zrenovovať. Zdá sa, že terajší obsah trhoviska už obyvateľom a ani samospráve Bratislavy nestačí. Preto sa Bratislava rozhodla odovzdať projekt do rúk mladých ľudí, ktorý prišli s novými nápadmi na využitie potencionálu územia.

Na vypracovanie 13 projektov boli vybratí študenti architektúry STU, ktorí ponechali pôvodné využitie – trhovisko. Snažili sa nájsť aj nové efektívne a inovatívne spôsoby využitia priestoru. Študenti však museli z historického hľadiska počítať so zachovaním pôvodných budov bývalého bitúnka a komína. V niektorých projektoch sa študenti snažili propagovať aj šport, filmy a záujmy mladých ľudí o kultúrne vyžitie. V iných projektoch zas dominovala výstavba administratívnych budov či hotela.

Spolupráca vznikla už minulý rok. Študenti sa zamerali predovšetkým na urbanizmus, futuristické stavby a záhradnú architektúru s cieľom priniesť do mesta zeleň a prírodu. Projekt Nová tvár Miletičky by nemal byť posledným medzi STU a zastupiteľstvom.


Foto: zdroj www.fa.stuba.sk  / Bc. Lenka Gallo & Bc. Natália Fialová

foto zdroj: www.fa.stuba.sk / Bc. Katarína Opatovská & Bc. Veronika Pálová

Študenti sa snažili riešiť aj dopravu. Chceli vytvoriť viac parkovacích miest v parkovacom dome a vytvoriť tiež cyklotrasu. K tomuto sa dekanka Ľ. Vitková pre www.reality.etrend.sk vyjadrila: „Prospelo by mu lepšie pešie a cyklistické prepojenie na okolitú urbanistickú štruktúru, posilnenie koľajovou verejnou dopravou smerom na Košickú ulicu. Samotná lokalita trhoviska má kapacitu pre nové funkcie, tržnicu, žiada si kvalitnejšie verejné priestory.“ 

Hlasuj

Hlasovať za svoj obľúbený projekt môže široká verejnosť internetovou formou pomocou dotazníka, ktorý nájdeš tu. Všetky návrhy si môžeš pozrieť na stránke Fakulty architektúry STU alebo si ich priamo pozrieť v prístupnej hale Domu kultúry Ružinov, ktorý sa nachádza na Ružinovskej ulici 28 a to do 4. júla 2017.

foto zdroj: www.fa.stuba.sk

 

 

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK