Štúdia naznačuje, že ateisti sú inteligentnejší ako veriaci

  • Komplikovaná téma s kontroverznými závermi.
landscape-nature-man-person
pexels.com
  • Komplikovaná téma s kontroverznými závermi.

Nová štúdia našla negatívne spojenie medzi vierou a inteligenciou. Vedci z Veľkej Británie a Holandska naznačujú, že náboženstvo môže byť inštinktom, a práve odmietnutie inštinktov, schopnosť povzniesť sa nad nimi je správanie, ktoré sa spája s vyššou inteligenciou. Vo svojej práci považujú náboženstvo za jeden z takýchto inštinktov.

Štúdia bola zameraná na spojenie medzi inštinktom a inteligenciou. Konkrétne sa sústredila na inštinkt a stres, pretože ľudia majú tendenciu byť oveľa inštinktívnejší a oveľa menej racionálni počas ťažkých životných období. Problémom je často to, že inštinktívne správanie je niekedy veľmi kontraproduktívne.

pexels.com

Samozrejme, závery tejto štúdie nemôžu byť aplikovateľné na každého človeka. Tak, ako je na svete mnoho inteligentných veriacich je aj veľa hlúpych ateistov. Vo všeobecnosti ide najmä o to, že človek by mal všetko čomu verí spochybňovať a snažiť sa všetko lepšie pochopiť. Neveriť veciam iba preto, že sú dané. Aj keď takéto myšlienky vylučujú mnohí (najmä ortodoxní) veriaci.

iflscience.com

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech