Študuj školu snov!

 • Stále nevieš kam na vysokú školu? A čo takto štúdium módy na prestížnej
 • francúzskej univerzite MOD’SPE Paris Central Europe v Bratislave? Nielenže
 • zistíš, ako funguje módna branža priamo z prvej ruky, od lektorov zo
 • špičkových módnych domov, ale šanca na tvoje uplatnenie po skončení štúdia
 • je takmer istá. Vďaka odborným stážam najmä v zahraničí získaš množstvo
 • kontaktov a pracovných ponúk.
dgd
konzeptzone.sk
 • Stále nevieš kam na vysokú školu? A čo takto štúdium módy na prestížnej
 • francúzskej univerzite MOD’SPE Paris Central Europe v Bratislave? Nielenže
 • zistíš, ako funguje módna branža priamo z prvej ruky, od lektorov zo
 • špičkových módnych domov, ale šanca na tvoje uplatnenie po skončení štúdia
 • je takmer istá. Vďaka odborným stážam najmä v zahraničí získaš množstvo
 • kontaktov a pracovných ponúk.

O čom je štúdium na MOD’SPE Paris CE?

Bakalárske štúdium v odbore Fashion Product Manager je o zákulisí z oblasti módy.

Bežný smrteľník vníma módu cez oblečenie vystavené v predajniach alebo

prezentované v časopisoch či módnych prehliadkach. Málokto vie, že móda

a fashion biznis je hotová veda, sieť koncepčných aktivít, ktoré zastrešuje obrovský tím ľudí. To platí pre ktorúkoľvek značku. Chceme, aby študenti počas štúdia pochopili všetky tieto procesy. Od tvorby prvých návrhov kolekcie, cez jej prípravu a produkciu, až po cenotvorbu a marketing.

 

Je teória prepojená s praxou?

Samozrejme a dokonca nevyhnutne. Škola je výnimočná najmä formou duálneho

vzdelávania. Približne 300 hodín povinnej praxe študentom zaručí dostatok

praktických skúseností. Výučbu zastrešujú odborníci priamo z praxe. Zakladáme si

na na duálnom vzdelávaní. Táto kombinácia dokonale pomáha študentom v ich

úspešnom uplatnení sa v módnom priemysle. Nielen na Slovensku, ale v celej

strednej Európe takýto druh školy nenájdete. Veľmi sa tešíme, že sme tak zaplnili

dieru na trhu. Študovať módu na profesionálnej úrovni tak už nie je úplne

nedosiahnuteľným snom.

konzeptzone.sk

Čo študent na konci štúdia dokáže?

Cieľom školy je pripraviť študentov na reálne pracovné prostredie a vybaviť ich najnovším marketingovými, predajnými, nákupnými a komunikačnými zručnosťami. Tiež schopnosti pochopiť optimálne všetky stratégie v oblasti módy. Skrátka osvojiť si kombináciu vedomostí o módnom priemysle a podnikaní zároveň, pretože je to úzko prepojené. Absolvent sa nemusí venovať iba „oblečeniu“.. ale uplatnenie môže nájsť tiež v oblasti parfumov, šperkov alebo bižutérie či oddelení značiek, ktoré so zákazníkom jednoznačne komunikujú dizajnom čiže cez svoj „obal“.

 

Akú majú absolventi šancu získať job snov?

Možnosti uplatnenia sú obrovské. Pretože neskutočne široké je uplatnenie absolventa takejto školy na trhu práce. Hovorím o všetkých pracovných pozíciach v celom spektre módneho priemyslu. Absolvent našej školy sa stane nielen špičkovým odborníkom s kreatívnym myslením, ale je predovšetkým schopný samostatne a originálne tvoriť, realizovať a špičkovo prezentovať vlastnú tvorbu. MOD`SPE Paris Central Europe je navrhnutá tak aby pripravila jej študentov na také povolania ako odevný produktový manager, nákupca módneho tovaru, obchodný manager, manager pre propagáciu značky, módny dizajnér alebo expert na vizuálny marketing.

 

Môže si nájsť prácu už aj počas štúdia?

Štúdium na MOD’SPE Paris je na dennej báze a študenti sú vcelku vyťažení. Ale v zásade platí dôležité. Ak sú už raz v kontakte s praxou, získavajú na stážach doma alebo v zahraničí cenné kontakty a skúsenosti a druhá strana je s nimi nadmieru spokojná, je to obrovský predpoklad na to, aby v spolupráci pokračovali naďalej, keď už si vzájomne venovali určitý čas. Je to pochopiteľné.

konzeptzone.sk

Kde môžu študenti stážovať?

Niektoré študentky už úspešne stážujú vo Francúzsku, na Slovensku, plánuje sa aj Česká republika a Nemecko. Majú tak šancu preveriť si svoje vedomosti získané v prvom ročníku a obohatiť sa o nezaplatiteľnú skúsenosť. Skúšajú si rôzne role, či už predajného alebo nakupného charakteru, tvorby reklamných katalógov, príprav módnych prehliadok, spolupráce na projektoch alebo monitorovanie sociálnych médii.

 

Zavrú sa brány školy počas leta?

Nie, to určite nie. Práce a možností je veľmi veľa. Momentálne sa s niektorými študentkami aktívne stretávame v priestoroch školy a pracujeme na prípravách našej prvej módnej prehliadky spoločenských šiat couture dizajnéra Michaela Bonzi z Marseille a detskej módy od značky Naf Naf. Finišujeme tiež na prípravách 1. ročníka projektu venovanému deťom – SMALL FASHION UNIVERSITY, kde by sme hravou a veľmi kreatívnou formou chceli priblížiť módu deťom vo veku 10 až 15 rokov. Tím profesionálov im vysvetlí a ukáže ako sa robí skicovanie a ako prebieha samotný proces prípravy tvorby. Spolu so študentami im pomôže vytvoriť si vlastný model (tričko a sukňu dievčatá, tričko a tenisky chlapci). Príde ich navštíviť a poradiť im aj slovenský módny návrhár, s ktorým môžu prekonzultovať svoj model. Celý týždeň vyvrcholí v podobe módnej prehliadky venovanej rodičom.

konzeptzone.sk

Čím môže byť pre deti Small fashion university užitocná?

Každý deň vnímam a stretávam sa s tým, ako si móda podmanila už aj deti a mladých ľudí. Myslím si, že deti treba vzdelávať aj v tomto v tomto smere. Táto Malá Módna Univerzita je hravá forma štúdia spojená s ručnými prácami, pričom si deti vytvoria svoj vlastný, kreslený návrh oblečenia, osobité nažehlovačky, aplikácie, výtlačky a postupne ich prenesú na svoje predpripravené oblečenie. Nápadom sa vôbec medze nekladú. U nás je dovolené všetko! Už teraz teším na ich módne kúsky ktoré si od nás odnesú.

 

Ako bude vyzerať zimný semester druhákov?

Našich druhákov opäť privítame v škole 18.9. 2017. Tešíme sa z toho, že budú pokračovať vo svojom špecifickom a nesmierne zaujímavom štúdiu. V tomto ročníku už začnú hlbšie spoznávať módnu kultúru a produktovú špecializáciu. Bude ich viesť Lutz Keller, člen Première Vision Paris a publicista pre Suisse Textile Revue, Journal du Textile Paris, Fashion Daily Paris. Predaj a distribúcia spojená s reklamou bude v réžii Diany Lebel, bývalej riadiťeľky C&A.

 

Ak mám záujem o štúdium, stíham sa ešte prihlásiť?

Samozrejme. Ďalšie kolo prijímačiek nás síce najbližšie čaká 20. júna, no v júli a auguste pripravujeme ďalšie termíny. Stačí si poslať prihlášku a vedenie školy sa s každým záujemcom dohodne individuálne.

Viac informácií nájdete na modspeparisce.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech