Sú rajom študentov a majú skvelé renomé. Na najlepších výškach v Európe môžeš študovať aj za pár stoviek

  • Štúdium na zahraničných školách prináša veľa nových možností
  • Vybrali sme najlepšie univerzity v Európe
  • Na jednej z nich môžeš študovať aj slovenčinu
Knižnica na univerzity a študenti
Ilustračný obrázok, Unsplash/redcharlie, Zhanhui Li
  • Štúdium na zahraničných školách prináša veľa nových možností
  • Vybrali sme najlepšie univerzity v Európe
  • Na jednej z nich môžeš študovať aj slovenčinu

S príchodom nového školského roka sa istá skupina študentov zamýšľa nad tým, kam poputujú ich kroky po skončení strednej školy. Nie je tajomstvom, že mnoho mladých ľudí prekročí prah svojich domovov a vyberie sa na zahraničné univerzity.

Zahraničné univerzity sú typické prevažne svojím podielom na prínosných výskumoch. My sme si pre teba pripravili rebríček tých najlepších univerzít v Európe. Sú výnimočné nielen samotnou výučbou, ale aj históriou a atmosférou, ktorá na nich panuje.

Univerzity
zdroj: Unsplash/Dom Fou

University of Oxford

Školné: od 28 950 libier (32 000 eur)

Sídlo: Oxford, Veľká Británia

Jednou z najlepších univerzít nielen v Európe, ale aj na svete je Oxfordská univerzita. Svojou bohatou históriou získava aj titul najstaršej anglicky hovoriacej univerzity na svete. Môžeš si tu vybrať spomedzi 350 študijných programov a 38 vysokých škôl.

Ako uvádza US News, táto univerzita je aj obrovským výskumným centrom. O tom, že z tejto školy vychádzajú skutočne inteligentní ľudia, svedčí aj fakt, že medzi absolventami Oxfordu je 26 nositeľov Nobelovej ceny.

Oxford
zdroj: Unsplash/Nils Lindner

Pochopiteľne, dostať sa sem nie je jednoduché. Na ústne pohovory, ktoré sú bežnou súčasťou Oxfordu, slovenskí študenti nie sú zvyknutí. Uchádzačov okrem náročných prijímacích pohovorov často trápi aj školné, no to sa dá vyriešiť študentskou pôžičkou a štipendiami.

Mnohí si s touto školou spájajú filmy Harryho Pottera. Nájdeš tu však toho oveľa viac. Oxford totiž spája veľké množstvo tých najrôznejších krúžkov a aktivít, ktorým sa študenti môžu venovať vo svojom voľnom čase.

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Zdroje: US News, Top Universities, The Guardian, Yocket, UCL, Cision, King, TUM

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá