Sú vtipní a odpovedajú každému. Sociálne siete Polície SR sú jedny z najsledovanejších a patria medzi európsku špičku

  • „Je to nácvik pohrebu?,“ odpovedala Polícia SR na otázku, či je povolené spraviť počas pandémie oslavu babičke
  • Počas korony získali 100.000 nových fanúšikov a sú v Európe medzi TOP
  • Prostredníctvom sociálnych sietí chcú osloviť mladých a nájsť tak nových kolegov a kolegyne do zboru
POLICIA
MINV SR
  • „Je to nácvik pohrebu?,“ odpovedala Polícia SR na otázku, či je povolené spraviť počas pandémie oslavu babičke
  • Počas korony získali 100.000 nových fanúšikov a sú v Európe medzi TOP
  • Prostredníctvom sociálnych sietí chcú osloviť mladých a nájsť tak nových kolegov a kolegyne do zboru

Už keď sa v roku 2017 vytvorila facebooková stránka Polície Slovenskej republiky, ostali niektorí zaskočení a čakali, čo chcú na nej naši policajti zdieľať. Neskôr nasledovalo ešte väčšie prekvapenie a vznikol aj instagram účet Polície SR, ktorý sa mal za cieľ prihovoriť najmä mladším do 18 rokov – práve tí totiž najviac chýbali na facebookovej stránke polície.

Kým facebooková stránka má charakter spravodajského webu, na Instagrame sa polícia sústreďuje na fotografie z terénu a prevenciu vtipnou formou,“ opísala tento rok úlohy oboch, dnes už môžeme povedať, úspešných sociálnych sieti hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová.

zdroj: Takmer 220.000 sledovateľov na Instagrame, ktorý mal osloviť a nájsť cestu k mladým ľuďom. Na Facebooku Políciu SR sleduje takmer 400.000 ľudí.

Polícia SR o tom, ako zabiješ svoju babičku

Isto si mnohí z vás spomenú na nejaké vtipné príspevky Polície SR, ktorými zvykne odpovedať na občas zvláštne otázky ľudí, najmä počas korony. Trebárs na otázku, či je vhodné počas zákazu zhromažďovania sa urobiť oslavu pre babičku, reagovala Polícia SR proti-otázkou, či ide o nácvik jej pohrebu? Alebo zobrať si „bajky“ aj na pohreb babičky, ktorú nakazia, odporúčala mladým bajkerom, ktorí sa počas zákazu spoločne bajkovali v bmx parku.

Niektorí možno zachytili napríklad komentár na Facebooku, keď sa u nás hrali majstrovstvá sveta v hokeji a Slováci zvykli v posledných sekundách stratiť zápas. Polícia SR vtedy humorne prisľúbila, že už sa to nezopakuje a najbližšie stretnutie pošle kukláčov pár sekúnd pred koncom na štadión a ukončí ho o niečo skôr.

Mnohí takýto štýl komunikácie rozhodne nečakali. Mnohým sa to pozdáva, páči a je to dôvod, prečo začali sociálne siete Polície SR sledovať. Ale samozrejme nájdu sa aj kritici, ktorým takéto príspevky a odpovede prídu nevhodné.

Viac o tom, aký priniesla korona úspech pre sociálne siete Polície SR, na koľko otázok denne odpovedajú, čo im zabezpečuje netradičný, moderný štýl komunikácie a čo je pre nich stále prioritou, v krátkom rozhovore pre Startitup odpovedalo komunikačné oddelenie Prezídia Policajného zboru:

Kto sú ľudia, ktorí spravujú sociálne siete polície? Ide o tím ľudí?

V porovnaní so zahraničnými partnermi pracujeme s menším tímom, takže vysoká sledovanosť, ktorá patrí v rámci Európy medzi najvyššie, nás o to viac teší. Fotografie zakladateľa Fb stránky sú voľne dostupné aj na internete, takže kto chce, môže si ho pozrieť. Základom je však dobrá práca tímu a kolegialita, bez ktorej by sme neboli tam, kde sme teraz.

zdroj: Osobou, ktorá stojí za sociálnymi sieťami Polície SR je Dávid Púchovský – bývalý novinár Nového Času a neskorší zamestnanec komunikačného oddelenia ministerstva vnútra

Sú v tíme prevažne policajti?

Všetci pracujú pre Prezídium Policajného zboru, respektíve Ministerstvo vnútra SR.

Ako sa teda vyšvihli vaše sociálne siete za posledný rok?

V čase, keď sme si mysleli, že sme už dosiahli pomyselný strop, prišla prvá vlna koronakrízy. To nám zjavne pomohlo. Za pár mesiacov sme získali okolo 100.000 nových fanúšikov a ešte viac sledovateľov. Podobne sme na tom na Instagrame. Týždenný zásah sa dá počítať v miliónoch. Neprišlo to len tak. Je za tým tvrdá robota a hodiny strávené na cestách.

Máte plány, o koľko chcete ešte narásť?

Držíme si naďalej svoj štýl, chodíme do terénu, zlepšujeme sa. Nesústreďujeme sa na počet fanúšikov, aj keď je to určite potešujúce.

Dôležitejšie je pre nás prinášať správy, ktoré sa dostanú vďaka zdieľaniam aj medzi tých, ktorí nás nikdy nebudú pravidelne sledovať. Mám na mysli hlavne preventívno-bezpečnostné statusy. Ak tie prispejú k záchrane ľudského života, k ochrane majetku a bezpečnosti osôb, alebo k ich vypátraniu, tak to bude hlavný merateľný úspech.

TRESTNÁ LAVICA (39.): PREČO NEMÔŽEM MAŤ CERTIFIKÁT Z TESTOVANIA ODFOTENÝ V MOBILE?Samozrejme, uvedomujeme si, že by to…

Posted by Polícia Slovenskej republiky on Thursday, November 5, 2020

Ide zároveň aj o úspešnú formu ako zlepšiť vzťahy či pohľad mladých ľudí na políciu SR? Robíte to aj s týmto zámerom?

Áno, jedným zo zámerov je otvoriť svet Policajného zboru mladšej generácii a získať tak nových kolegov a kolegyne.

Odpovedáte na všetky otázky? Na koľko percent z položených otázok zhruba odpovedáte?

Musíme odpovedať na každú otázku. V súčasnosti ich chodí okolo 100 denne. Je to veľmi časovo náročné. Myslím si, že žiadna iná štátna inštitúcia nevybaví za rok toľko otázok od občanov ako my. Je to však ďalší dôležitý element, ktorý otvára políciu verejnosti a utužuje vzájomný vzťah.

Viete si spomenúť na zopár divných otázok, ktoré vám ľudia poslali?

Nemôžeme označovať žiadne otázky za najdivnejšie, lebo sa nám osobne zdajú divné. Každý občan má iný prístup k informáciám. To, že sa opýta možno na prvý pohľad jednoduchú otázku, nie je hanbou. Skôr to hodnotím pozitívne, lebo má záujem sa vzdelávať.

Niekedy odpovedáte zaujímavo, občas vtipne, občas až drzo. Boli už prípady, keď ste odpovedali naozaj cez čiaru a predvolali si vás za to?

V rámci modernej komunikácie využívame všetky moderné a komunikačné nástroje, vďaka ktorým vieme, že sa naša správa dostane k veľkému počtu ľudí bez nutnosti plateného sponzoringu. Keďže sme sa stali pioniermi v oblasti modernej komunikácie na sociálnych sieťach v rámci štátnej správy, tak určite sme sa nevyhli v úvode chybám. Kto robí, robí aj chyby, dôležité je poučiť sa a ísť ďalej.

Na bližšie otázky, za čo boli kolegovia predvolaní a či to so sebou prinieslo aj nejaké tresty, oddelenie komunikácie a prevencie prezídia Policajného zboru odmietlo ďalej odpovedať.

Polícia rieši bizarný prípad. Na ulici sa váľali stovky certifikátov z plošného testovania

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá