Súboj Dávida s Goliášom má víťaza: Vojtěch Garba jednoznačne vyhral

  • Turnaj RFA 3 pozná víťaza hlavného zápasu večera
  • Zimný štadión v Ostrave otvoril svoje brány a má za sebou prvý zápas
  • Čaká nás 11 špičkových súbojov
RFA/MATUSZETAK
RFA
  • Turnaj RFA 3 pozná víťaza hlavného zápasu večera
  • Zimný štadión v Ostrave otvoril svoje brány a má za sebou prvý zápas
  • Čaká nás 11 špičkových súbojov

Turnaj RFA 3 je tu. Už dnes sa odohrá tretí turnaj organizácie Real Fight Arena, tentokrát v českej Ostrave. V ringu sa predstaví aj premožiteľ Attilu Végha Goran Reljic ale aj česká vychádzajúca hviezda Leo Brichta.

Už klasicky uvidíme kombináciu MMA zápasov a zápasov v postoji pod pravidlami Real fight. Brány zimného štadióna Ostrava-Poruba sa otvoria o 18.00, zahájenie večera začína o 18.30. Divákov a fanúšikov bojových športov čaká 11 špičkových súbojov – 5 MMA, 5 Real Fight, 1 Real boxing. 

RFA 4 sa bude konať 8.10. v Košiciach.

RFA
zdroj: SIU

Hlavný zápas večera

Zápas Dávida s Goliášom. Tak prirovnávali komentátori hlavný zápas večera ostravského turnaja medzi Goranom Reljićom a Vojtěchom Garbom.

Chorvátska legenda Goran, ktorého prezývka je „ghost“, je veterán UFC. Zároveň je aj bývalým šampiónom KSW a na svojom konte má aj skalp Attilu Végha. Pre Vojtu Garbu išlo o obrovskú príležitosť a životnú šancu vyletieť vo svetovom rebríčku.

Počas celého zápasu podával životný výkon, súperovi uštedril výrazne väčšie zranenia. Na Reljičovi bolo vidieť, že nie je spokojný so svojim výkonom. Fanúšikovia skandovali a podporovali Garbu počas celého zápasu. Pot a krv tiekli z oboch zápasníkov.

Zápas bol napínavý do samotného konca. Víťazom sa po troch kolách stal Vojtěch Garba.

Oznámenie nových zápasníkov

Počas večera boli oznámené mená dvoch bojovníkov, ktorí sa čoskoro postavia proti sebe. Vo fenomenálnom dueli si v ringu zmeria sily Petr Monster Kníže a Jozef Wittner. Krátko po oznámení nových mien nasledoval prvý hlavný zápas večera. 

Hlavný zápas v postoji bol český súboj medzi Brichtom a Rajnochom. Krátko po začiatku však Rajnoch utrpel zranenie a víťazom sa po technickom KO v prvom kole stal Leo Brichta.

„Určite nie som spokojný so zápasom. Ja sám som sa zranil a toto neberiem ako výhru. Je mi to ľúto. Do tej prípravy ide množstvo energie a peňazí a zranenie je vždy veľmi nepríjemné. Súperovi som poprial veľa šťastia a pokiaľ bude mať záujem o odvetu, rád si to zopakujem,“ povedal po skončení prvého kola so slzami v očiach Leo Brichta.

RFA/MATUSZETAK
zdroj: RFA/MATUSZETAK

Po skončení zápasu do ringu prišiel Joilton Lutterbach, ktorý vyzval Brichtu na zápas. V najbližšom RFA budú môcť fanúšikovia vidieť proti sebe aj týchto dvoch bojovníkov.

Deviaty zápas večera

Česko-slovenské derby sa odohralo medzi zberateľom KO Jakubom Benkom a českým zápasníkom Pavlom Šachom. Zápasníci nevyčkávali a obuli sa do seba hneď zo začiatku.

Benkove údery boli dynamicky presné a Šachovi dával riadne zabrať. Počas zápasu schytal tržnú ranu na hlave, avšak Šach postupne predviedol šikovnú kombinácia hákov. V druhom i treťom kole vracal rovnako kvalitné údery.

Zápas bol pestrý, až do samotného konca nebolo úplne jasné, kto podal lepší výkon. Porotcovia nakoniec za víťaza určili Jakuba Benku.

„Pavel Šach prečítal postupne moju taktiku a začal ma dôsledne brániť. Musel som meniť moje taktiky. Najväčší problém bol v tom, že Pavel je tvrďas a vôbec ho nerozhodila tá päť centimetrová rana na hlave,“ okomentoval Jakub Benko svoju výhru. 

Najväčšie prekvapenie večera

V jednom z ďalších očakávaných zápasov sa stretol atraktívny a elitný slovenský reprezentant v boxe Róbert Rácz a ostravská legenda Lukáš Tvrdý. Zápasníci predviedli tri neuveriteľné kolá.

Lukáš Tvrdý sa napriek tomu, že má 37 rokov, nebojí žiadnych výziev. Slovenský „Mike Tyson“ rozhodne výzvou je, pretože je neuveriteľne tvrdý bojovník. Prvé kolo nebolo jednoduché ani pre Róberta, ani Lukáša.

RFA/MATUSZETAK
zdroj: RFA/MATUSZETAK

Achillovou pätou Róberta bola jeho zranená noha, do ktorej sa súper snažil pravidelne útočiť. V druhom kole padla aj „podpásovka“, za ktorú sa Lukáš počas zápasu ospravedlnil.

V treťom kole mal Róbert veľké problémy a noha mu prestávala postupne fungovať. Lukáš sa snažil do nej smerovať všetky svoje útoky, no obaja bojovali až do konca. Štadión sa tešil špičkovému zápasu. Víťazom sa stala ostravská legenda Lukáš Tvrdý. 

Brazília vs Česko

Brazílsky fenomén v MMA Joilton Lutterbach sa v ringu postavil proti Čechovi Adamovi Stráníkovi. V zápase išlo o všetko, avšak v postoji bol Lutterbach jednoznačne lepší. Brazílsky zápasník Joilton Lutterbach zvíťazil v druhom kole na TKO.

RFA/MATUSZETAK
zdroj: RFA/MATUSZETAK

Suverénny víťaz

V ďalšom zápase sa proti sebe postavili Poliak Jacek Czubak a Slovák Jozef Jaloviar. Zápas končí v prvom kole skvelou výmenou pre Jaceka Czubaka. Svojho súpera porazil v priebehu prvých dvoch minút.

RFA/MATUSZETAK
zdroj: RFA/MATUSZETAK

20-ročná hviezda

Jeden z najočakávanejších zápasov večera pod pravidlami Real Fight. V ringu sa postavil iba 20-ročný Dávid Dvořáček, ktorý má na konte 45 výhier a 13 porážok. Oproti nemu stál o pätnásť rokov starší Igor Daniš, ktorý ma za sebou 51 výhier, 19 porážok a 2 remízy.

Prvé kolo bolo plné napätia, do poslednej chvíle nebolo jasné, kto je lepší. Kolo však skončilo slušným záverom pre Igora Daniša – Dvořáčka tesne pred koncom zložil na nohy. Mladý bojovník sa ale nenechal rozhodiť a v druhom kole podal obdivuhodný výkon prostredníctvom série tvrdých a čistých úderov.

Týmto štýlom pokračoval aj v treťom kole. Obaja podali špičkový výkon a divákom predviedli krásny zápas. Víťazom sa stal Dávid Dvořáček, ktorý sebavedomým bojom ukázal, že je úžasný zápasník a skutočný talent.

dvořáček
zdroj: RFA/MATUSZETAK

Prvý a jediný zápas pod pravidlami Real Boxing

Premiérovo sa v Ostrave odohral zápas pod pravidlami Real Boxing – box v malých rukaviciach. V ringu sa stretli Martin Prázdný a svetovo uznávaný gruzínsky zápasník Aleksandre Gogoladze.

Real Boxing
zdroj: RFA/MATUSZETAK

Pravidlá sú odlišné, jedno kolo trvá 3 minúty. Počet kôl zostáva ako pri MMA, teda 3. Real Boxing je okrem dĺžkou trvania špecifický aj malými rukavicami, vďaka ktorým je zápas rýchlejší a akčnejší. Ruka je viac zakrytá a rukavica samotná obsahuje viac materiálu.

Zápasník za Ostravu Martin Prázdný mal počas celého zápasu obrovskú podporu fanúšikov. Martin podal perfektný výkon a stal sa víťazom prvého a zároveň aj posledného zápasu pod pravidlami Real Boxing.

Súboj dvoch talentov

V treťom MMA zápase sa stretli dva mladé talenty – Marek Kvasnica a Adam Herajn.

Kvasnica patrí k tým najskúsenejším amatérskym MMA zápasníkom na Slovensku. Adam Herajn sa však nenechal zahanbiť a počas celého zápasu podával skvelý výkon. Jednohlasne vyhral tretí zápas večera.

Adam, Marek
zdroj: RFA/MATUSZETAK

Ultra rýchly druhý duel

V druhom zápase večera v ťažkej váhe do 120 kg sa predviedol Roland Rak a Boris Glezgo. Zápas trval približne minútu a 10 sekúnd, keď Roland Rak utrpil veľmi nepríjemné zranenie ­– zlomený prst. 

Zápas ďalej nepokračoval, víťazom sa stal Boris Glezgo.

Prvý zápas večera

RFA večer zahajuje zápasom mladého poľského zápasníka Bartosza Reweru a českú vychádzajúcu hviezdu Josefa Štummeru. MMA zápasníci sa stretli v ringu ako prví. Prvý duel bol plný napätia a diváci boli svedkami slušného štartu. Obaja v ringu nechali všetko a bojovali až do vypätia síl. 

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa RFA (@realfight.arena)

Prvé kolo vyhral Josef Štummer, ktorý zložil mladého Poliaka. Rewerovi sa ani v druhom kole nepodaril nástup na take down. Štummer ho opätovne zložil k zemi a jednoznačne vyhral aj druhé kolo.

Josef Štummer napokon vyhráva všetky tri kolá a stáva sa jednoznačným víťazom.

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá