Subway myslí aj na vegánov, ponuku rozšíri o nové menu

  • Franšíza prichádza s vlastnou náhradou mäsa dostupnou v bagete aj v šaláte
  • Stáť bude stáť 4,38 eur
  • Dostupné je zatiaľ iba v Spojenom kráľovstve
Subway (Wikimedia, Stywiz)
Subway (Wikimedia, Stywiz)
  • Franšíza prichádza s vlastnou náhradou mäsa dostupnou v bagete aj v šaláte
  • Stáť bude stáť 4,38 eur
  • Dostupné je zatiaľ iba v Spojenom kráľovstve

Americká sieť rýchleho občerstvenia Subway začala v USA fungovať v roku 1965. Od vtedy sa spoločnosť rozmohla do celého sveta vrátane Slovenska, kde si sendviče od jedného z najslávnejších predajcov môžeme vychutnať od roku 2009 vo viac ako 20 prevádzkach.

Doposiaľ bolo jedinou vegánskou možnosťou v rámci menu, si do bagety dať iba čisto zeleninovú náplň a spoločnosť neponúkala žiadne náhrady mäsa či syrov. Veggie Delite predstavovala tak jedinú bagetu vhodnú pre vegánov.

Spoločnosť však stále viac tlačí na to, aby reštaurácie ponúkali aj bezmäsité alternatívy a mnohé reťazce tomuto trendu už podľahli. V apríli sa k nim pridal napríklad Burger King, ktorý prišiel na trh s novým burgrom Impossible Whopper. Miesto mäsa v ňom použili rastlinnú náhradu vyrobenú zo suroviny s názvom heme. Je tvorená zo zmesi sójových bôbov a ďalších vegetariánskych ingrediencií.  Najnovšie sa k nim pridal aj Subway, no zatiaľ iba v rámci Veľkej Británie. Informoval o tom Independent.

Obyvatelia Spojeného kráľovstva si tu môžu vychutnať vegánske menu obsahujúce mäsovú náhradu z červenej papriky, čili, cesnaku a červenej cibule. Bagety bude reťazec predávať po celej krajine za £3.80 (4,38 eur).

Zákazníci si môžu vybrať či si náhradu dajú v bagete alebo so šalátom. Sendvič sa bude predávať aj s novou vegánskou verziou cesnakovej omáčky aioli.

Zdroj: Independent, Veganfoodandliving

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech