Sujova parlamentná oblievačka má dohru. Poslanec už pozná svoj trest za obliatie Matoviča vodou

  • Miroslav Suja má zaplatiť pokutu 1 000 eur za obliatie Igora Matoviča
  • Konaniu už čelil aj pre výroky na adresu Jána Benčíka
Facebook/ Milan Mazurek, TASR/Jakub Kotian
  • Miroslav Suja má zaplatiť pokutu 1 000 eur za obliatie Igora Matoviča
  • Konaniu už čelil aj pre výroky na adresu Jána Benčíka

Nezaradený poslanec Národnej rady (NR) SR Miroslav Suja má zaplatiť 1 000 eur za to, že ešte v máji 2021 oblial pohárom vody v pléne NR SR ministra financií Igora Matoviča (OĽaNO).

Rozhodli o tom členovia Mandátového a imunitného výboru NR SR na stredajšom zasadnutí. Suja dostal pokutu v rámci disciplinárneho konania, ktoré na neho podal predseda NR SR Boris Kollár (Sme rodina). 

Suja čelil aj konaniu za svoje výroky o poslancovi Jánovi Benčíkovi (SaS), keď ho označil za vraha. Výbor už dávnejšie rozhodol, že sa má Benčíkovi ospravedlniť. Tento bod bol zaradený v programe aktuálnej schôdze ešte v jej úvode. Suja v pléne vystúpil, no Benčíka opätovne kritizoval a označoval ho za eštebáka.

Urážal aj Benčíka

Šéfka výboru Anna Andrejuvová (OĽANO) pre TASR uviedla, že nešlo o ospravedlnenie, preto výbor v stredu rozhodoval o pokute 1 000 eur. Uznesenie však členovia výboru neschválili, chýbal jeden hlas. Konanie v tejto veci tak podľa Andrejuvovej skončilo.

Benčík podal na Suju ešte jeden podnet za výroky v pléne, ktorými sa cíti dotknutý. Malo ísť podľa slov Andrejuvovej o rokovanie z decembra 2021, kde vo faktickej poznámke označil Suja Benčíka za „udavača a chudáka“.

Benčík namieta aj ďalšie výroky Suju. O tomto podnete informovala šéfka výboru členov. O tom, či sa začne disciplinárne konanie, majú rozhodnúť na ďalšej schôdzi výboru.

Zdroj: TASR

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá