Sulík a Fico sa dnes doobeda stretli. „Nie je čas na hry,“ tvrdí šéf Smeru

  • Sulík a Fico sa dnes doobeda stretli
  • Stretnutie malo výhradne informačný charakter
Sulík, Fico
TASR/Jaroslav Novák
  • Sulík a Fico sa dnes doobeda stretli
  • Stretnutie malo výhradne informačný charakter

Vo štvrtok v dopoludňajších hodinách sa na pôjde ministerstva hospodárstva konalo stretnutie ministra hospodárstva Richarda Sulíka a predsedu opozičnej strany Smer-SD Roberta Fica.

Stretnutie sa konalo na žiadosť lídra Smeru. Trvalo pol hodinu a venované bolo výlučne otázkam v energetike, uvádza ministerstvo hospodárstva SR v tlačovej správe.

Politickej debate to môže prospieť, tvrdí Sulík

Na stretnutí sa okrem Sulíka taktiež zúčastnili a jeho technické otázky zodpovedali aj štátny tajomník rezortu Karol Galek a generálny riaditeľ sekcie energetiky Ján Petrovič.

 „Roberta Fica som sa rozhodol prijať, nakoľko téma energetiky bola v parlamente preberaná už niekoľkokrát a práve zo strany Roberta Fica som sa stretol s množstvom nepravdivých alebo prekrútených aj technických údajov.  Som presvedčený, že politickej debate môže len a len prospieť, keď sa bude diskutovať o reálnych a existujúcich otázkach,“ uviedol po stretnutí Richard Sulík.

Rezort hospodárstva zdôrazňuje, že stretnutie malo výlučne informatívny charakter, pri ktorom zodpovedali otázky Roberta Fica. „Rovnako zdôrazňujeme, že predmetom stretnutia nebolo vyjednávanie o ľubovoľných otázkach.“

sulík
zdroj: TASR/Jaroslav Novák

 

Dobré návrhy Ministerstva hospodárstva Smer podporí

Opozičná strana Smer – Sociálna demokracia podporí v parlamente všetky návrhy Ministerstva hospodárstva SR, ktoré pomôžu ľuďom zvládnuť vysoký rast cien energií, tvrdí.

Po stretnutí s ministrom hospodárstva Richardom Sulíkom to uviedol predseda strany Robert Fico. „Čo bude mať hlavu a pätu, my podporíme. Teraz nie je čas na hry,“ skonštatoval s tým, že budú nápomocní a konštruktívni.

Podľa neho je nevyhnutné prijímať v tejto téme závažné rozhodnutia a nie sa zo strany opozície škodoradostne „vytešovať“. So šéfom rezortu hospodárstva si prešli materiály, o ktorých rokovala v stredu vláda.

„Trošku som sa usmieval popod fúzy, to je silný štátny zásah, a teda keď liberáli idú robiť štátny zásah, niečo sa v tomto štáte deje,“ vyhlásil. Otázna je podľa Fica situácia fabrík a celkovo slovenského priemyslu. „Tu som zatiaľ nedostal relevantné odpovede,“ zdôraznil.

Robert Fico
zdroj: TASR/Jakub Kotian

Zásadne odlišné postoje vidí predseda Smeru-SD v téme získavania potrebných zdrojov. Ako zopakoval, podľa nich ich musia hľadať tam, kde sú. „Prečo nejdete zdaniť banky?“ pýtal sa vládnych predstaviteľov.

Taktiež spomenul nadmerné zisky energetických spoločností. „Opäť sa mi zdá, že do tohto sa nechce ísť tejto vládnej koalícii,“ myslí si Fico. Ako dodal, takéto návrhy by v parlamente podporili tiež.

Ja podávam v tomto ruku vláde, napriek tomu, že ich nemám rád,“ uzavrel.

„Richard Sulík sa stretne s Robertom Ficom na Ministerstve hospodárstva, oficiálne, ako keby sme si nepamätali, čo tu bolo 12 rokov, a najmä, kto odovzdal plyn a elektrinu do rúk ich dnešných vlastníkov,“ napísal Juraj Šeliga.

Tvrdí, že by ho tiež zaujímalo, prečo ešte stále nie je podpísaná zmluva so Slovenskými elektrárňami alebo koľko máme naozaj plynu. „Mohol by som pokračovať celým radom otázok, ktoré sa všetci interne pýtame, kým čakáme na to, aby R. Sulík na vládu predložil komplexnú analýzu a plán, ako sa postavíme k cenám energií.“

Zdroje: Tlačová správa/Ministerstvo hospodárstva, SITA

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá