Sulík: Igorove vyjadrenia sú cez čiaru, už nemôžem mlčať. Prezradil, čo bude s koalíciou

  • Šéf SaS Richard Sulík už má vyjadrení premiéra Igora Matoviča plné zuby
  • Na tlačovej besede vyvrátil niektoré nepravdivé tvrdenia, ktoré Matovič šíril
21oktober2020_VladaSR_7735298
TASR/Martin Baumann
  • Šéf SaS Richard Sulík už má vyjadrení premiéra Igora Matoviča plné zuby
  • Na tlačovej besede vyvrátil niektoré nepravdivé tvrdenia, ktoré Matovič šíril

Strana SaS stojí za svojím predsedom Richardom Sulíkom, v koalícii zostáva. SaS zároveň vyzvala premiéra Igora Matoviča (OĽANO), aby rešpektoval dohodu v koalícii, že sa partneri nebudú verejne kritizovať. Informoval o tom generálny manažér strany Roman Foltin s tým, že na tomto stanovisku sa dohodla republiková rada SaS.

Liberáli zároveň vyzvali k riešeniu aktuálnej situácie a k odloženiu sporov. „Nie sme partia ľudí, ktorá pri prvom výstrele zuteká. Ak premiér bude v útokoch pokračovať, ak bude o mne verejne klamať, keď to budem považovať za potrebné, vyjadrím sa k tomu. Aj keď pominie korona, budeme presadzovať náš program,“ vyjadril sa šéf SaS Richard Sulík.

Päť klamstiev Igora Matoviča

Sulík však považuje za potrebné vyvrátiť niektoré nepravdy, ktoré o ňom premiér Igor Matovič povedal. Minister hospodárstva a šéf SaS odmieta, že by mal niečo dočinenia s nákupom RapiGen testov na ochorenie COVID-19, ktoré premiér Igor Matovič (OĽANO) označil za zlé. Sulík na štvrtkovej tlačovej konferencii vyhlásil, že nákup týchto testov ešte pred prvým plošným testovaním riadil sám premiér. Odsúhlasila to vtedy podľa jeho slov i komisia, ktorú tvorili aj zástupcovia rezortu zdravotníctva. 

Ďalším klamstvom bolo, že Slovensku chýbali testy, podľa Sulíka bol testov vždy dostatok. Úplne zlé boli podľa predsedu SaS výroky Igora Matoviča, že má na svedomí smrť nevinných ľudí. Sulík to označil za klamstvo. „Je to za čiarou, možno to už napĺňa trestno-právnu rovinu,“ myslí si Sulík. 

Sulík tiež dementoval, že posielal Matovičovi odkazy o tom, že SaS odíde z koalície a rozbije vládu. Koalícia by aj po odchode SaS mala v parlamente väčšinu.

Testovanie len dobrovoľné

SaS nepodporí povinné testovanie na ochorenie COVID-19 u zamestnávateľov vo firmách, rovnako nesúhlasí s celoplošným testovaním Slovenska v takej forme, ako bolo v novembri minulého roka. Vypracovaný plán testovania vo firmách chce predložiť na najbližšie rokovanie vlády. Mal by byť založený na dobrovoľnosti, firmy by mali dostať testy i kompenzáciu nákladov. Celoplošné testovanie si vie predstaviť skôr vo forme posilnenia mobilných odberných miest. Presadzovať chce zmysluplný postup.

Zdroj: TASR

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech