Sulík je proti núdzovému stavu aj neefektívnemu testovaniu. Prišiel so šalamúnskym riešením

  • Vláda má o tom definitívne rozhodnúť v stredu (28. 4.)
  • SaS nevidí dôvod pokračovať v „neefektívnom testovaní“ a v zákaze vychádzania
sulik
TASR /Jaroslav Novák
  • Vláda má o tom definitívne rozhodnúť v stredu (28. 4.)
  • SaS nevidí dôvod pokračovať v „neefektívnom testovaní“ a v zákaze vychádzania

Premiér Eduard Heger včera povedal, že núdzový stav musí byť predĺžený. Napriek tomu, že sme očakávali jeho zrušenie, pravdepodobne sa asi tak nestane. „Nie sme v stave, aby sme ho nemuseli predĺžiť,“ povedal premiér pre TASR. Vláda má o tom definitívne rozhodnúť v stredu (28. 4.).

Súhlasíš s tým, aby sa zrušil núdzový stav?

Predstavitelia strany Sloboda a Solidarita na čele s Richardom Sulíkom nevidia dôvod, prečo by sa mal predlžovať, SaS sa nepozdáva ani únavné testovanie. Strana ho považuje totiž za neefektívne.

Skončí sa núdzový stav, alebo sa bude opäť predlžovať? Heger prezradil odpoveď, na ktorú Slováci čakali

Namiesto predĺženia núdzového stavu navrhujú novelizovať zákon o hospodárskej mobilizácii, čím by sa umožnilo ukladanie pracovnej povinnosti mimo núdzový stav. Za neefektívne považuje strana plošné testovanie a zákaz vychádzania po 20.00 h.

#klucovamyslienka

Uverejnil používateľ Richard Sulik Pondelok 26. apríla 2021

Nechcú pokračovať ani v testovaní

„Namiesto predĺženia núdzového stavu, ktorý v sebe zahŕňa testovanie a zákaz vychádzania po 20.00 h, sme premiérovi Eduardovi Hegerovi navrhli novelu zákona o hospodárskej mobilizácii. Tá by umožňovala ukladať pracovnú povinnosť mimo núdzový stav a v súlade s Ústavou SR. Nevidíme žiaden dôvod pokračovať v neefektívnom testovaní a zakazovaní chodiť ľuďom napríklad behať po ôsmej večer, keď je ešte svetlo,“ napísal predseda SaS Richard Sulík na sociálnu sieť. 

Predstavitelia SaS sa podľa stanoviska strany na zasadnutí vlády zoznámia s dôvodmi, pre ktoré by mal byť opätovne predĺžený núdzový stav.

Podľa premiéra Eduarda Hegera (OĽaNO) Slovensko napriek zlepšeniu pandemickej situácie nie je pripravené na jeho zrušenie. Predseda parlamentu a líder Sme rodina Boris Kollár je naopak proti predĺženiu núdzového stavu.

Remišová: Budeme riadiť odborníkmi

Členky vlády za stranu Za ľudí sa pri hlasovaní o predĺžení núdzového stavu rozhodnú na základe názoru odborníkov v pandemickej komisii a názoru ministra zdravotníctva Vladimíra Lengvarského.

Uviedla to vicepremiérka a predsedníčka Za ľudí Veronika Remišová s tým, že očakáva predloženie pandemického zákona, ktorý má nahradiť núdzový stav. Remišová tiež navrhuje, aby zákaz vychádzania platil od 22.00 h.

Minister zdravotníctva musí podľa Remišovej odôvodniť, prečo je núdzový stav nevyhnutný. Prehodnotiť by sa mali aj ďalšie opatrenia.

„Zároveň si však myslíme, že by sa mal v krátkom čase prehodnotiť COVID automat a pravidelné testovanie, ktoré by malo byť povinné len v lokalitách zvýšeného výskytu koronavírusu a rovnako budeme žiadať upraviť zákaz vychádzania, ktorý by sa mal posunúť na neskoršiu hodinu, napríklad by mohol platiť od 22.00 h,“ skonštatovala šéfka Za ľudí.

Zdroje: SITA, TASR

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech