Sulík: Nastal čas porozprávať sa o rekonštrukcii vlády. Premiér proti sebe poštval všetkých

  • Vicepremiérka Veronika Remišová sa stretne s prezidentkou Čaputovou, budú rokovať o aktuálnej situácii
  • Richard Sulík má predstavu o tom, ako by mala vláda vyzerať
richard sulík
TASR/Jakub Kotian
  • Vicepremiérka Veronika Remišová sa stretne s prezidentkou Čaputovou, budú rokovať o aktuálnej situácii
  • Richard Sulík má predstavu o tom, ako by mala vláda vyzerať

Aktualizované 3. marca 2021 o 12:46

Ministri za SaS Richard Sulík, Branislav Gröhling a Ivan Korčok od 12:30 rokovali s prezidentkou Zuzanou Čaputovou. O 15:00 sa s ňou stretne šéf strany SaS Richard Sulík osobitne.

Šéf SaS Richard Sulík sa vyjadril k aktuálnej situácii vo vláde. V utorok večer strana zvolala republikovú radu, na ktorej sa rozprávali aj o tom, ako bude vláda a koalícia ďalej fungovať.  

Nedávame žiadne ultimáta, ale máme jasnú predstavu. Požiadavkou SaS je otvoriť debatu o rekonštrukcii vlády, budeme sa o…

Posted by Sloboda a Solidarita on Wednesday, 3 March 2021

Nastal čas porozprávať sa o rekonštrukcii vlády. Stretnem sa s ďalšími predstaviteľmi koalície, vrátane OĽaNO. Premiér proti sebe poštval všetkých. Novinárov, prezidentku, aj koaličných partnerov,“ povedal šéf SaS s tým, že predčasné voľby podporiť nechce. „Aj keď pre nás by to znamenalo nejaké percentíčka navyše, ale súčasné zloženie NR SR meniť nechceme,“ povedal.

Má vraj aj predstavu o tom, ako by mala rekonštrukcia vlády vyzerať, no najskôr sa chce poradiť s koaličnými partnermi. Vie, ktorých ministrov chce vymeniť. „Nie je to len Marek Krajčí,“ povedal Sulík. Dodal, že bude rokovať aj so Zuzanou Čaputovou. „Z tohto vynechať prezidentku by bola veľká taktická chyba,“ povedal Sulík

Igor Matovič u Závodského: Je mi jedno, že ma ľudia budú nenávidieť. Druhé veľké prekvapenie ešte len uvidíte

Podľa Sulíka vyvolala trenice v koalícii najmä tlačová beseda na letisku. „Problematická bola prezentácia na letisku. Toto nedobil ani Viktor Orbán,“ povedal Richard Sulík. 

Na dnešné rokovanie vlády neprišli ministerky zo strany Za ľudí Veronika Remišová a Mária Kolíková. „Asi majú iný program,“ okomentoval ich neúčasť na rokovaní minister vnútra Roman Mikulec. Na brífingu uviedol, že na vláde nepreberali nič o problémoch v koalícii, ani nehovorili o rozpade či odchode nejakej strany. Strana SaS ešte včera večer zvolala republikovú radu, na ktorej sa mal riešiť práve osud koalície. „Pán Sulík neinformoval o výsledkoch ich rokovaní,“ povedal Mikulec.

Vicepremiérka Veronika Remišová oznámila, že sa dnes stretne s prezidentkou Zuzanou Čaputovou, témou rokovania bude aktuálna politická situácia. Premiér Igor Matovič po rokovaní vlády brífing nemal, pred novinármi utiekol. Poobede má mať tlačovú besedu Boris Kollár.

Hlas – SD vyzýva pre spory v koalícii k referendu. Podľa názoru tejto strany je najlepším riešením odstúpenie vlády. „Vládna koalícia nemá čas zachraňovať životy pred pandémiou, ale má dostatok času na vnútorné spory. Nemá energiu vysvetľovať ľuďom nové hygienické pravidlá, no má dosť energie otravovať národ vzájomnými urážkami. Nemá odvahu priznať zodpovednosť za plné cintoríny, ale má dosť odvahy na vyhrážanie sa pádom vlády,“ kritizuje Peter Pellegrini na sociálnej sieti a vyzýva ľudí, aby podpísali referendum o predčasných voľbách a dali moc do rúk odborníkom.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK